Menu

Polak oskarżony o znieważenie Hindusa i jego żony

Polak oskarżony o znieważenie Hindusa i jego żony
Fot. Thinkstock
Właśnie rozpoczął się proces mężczyzny, podejrzanego o publiczne znieważenie z powodu przynależności narodowej obywatela Indii i jego żony, Polki. Tej samej parze próbowano kiedyś podpalić mieszkanie.
Reklama
Adam Cz. został oskarżony o popełnienie dwóch przestępstw. Chodzi o publiczne znieważenie obywatela Indii z powodu jego przynależności narodowej. Mężczyzna nagrał i opublikował w internecie film, w którym nawoływał do nienawiści na tle różnic narodowościowych.

Drugi zarzut dotyczy publicznego znieważenia żony Hindusa, mieszkanki Białegostoku, również poprzez umieszczony w internecie film. Adam Cz. stwierdził w nim, że kobieta jest "zdrajczynią białej rasy".

Przed sądem oskarżony nie przyznał się do postawionych mu zarzutów.

Co więcej, sprawa dotyczy tej samej rodziny, której w zeszłym roku próbowano podpalić mieszkanie. Śledztwo w tej sprawie trwa, a sprawcy wciąż nie są znani.

Próba podpalenia zapoczątkowała szereg intensywniejszych działań nie tylko organów ścigania, ale także akcje o charakterze społecznym. Mają one pokazywać sprzeciw wobec takich aktów rasizmu i ksenofobii. Polsko-hinduskie małżeństwo wzięło udział w takiej akcji.
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 08.04.2020
  GBP 5.143 złEUR 4.536 złUSD 4.180 złCHF 4.299 zł

  Sport


  Reklama