Menu

Polacy w USA wzięli udział w manifestacji poparcia dla Donalda Trumpa

Polacy w USA wzięli udział w manifestacji poparcia dla Donalda Trumpa
Wiec poparcia przyciągnął tłumy Polaków. (Fot. FB/PA Polish Americans for Trump)
Ugrupowanie polonijne z Pensylwanii 'PA Polish Americans for TRUMP' wzięło wczoraj udział w rajdzie-manifestacji dla poparcia reelekcji Donalda Trumpa na prezydenta USA. Przybyli z biało-czerwonymi flagami umocowanymi na samochodach i motocyklach.
Reklama

Polonijna organizacja przyłączyła się do wydarzenia przygotowanego przez działacza republikańskiego z Pensylwanii Jima Worthingtona. Jest on założycielem organizacji "People 4 Trump".

Kolumna samochodów osobowych, ciężarówek i motocykli pokonała trasę wiodącą z miasteczka Newtown w do stolicy hrabstwa Doylestown i z powrotem do miejsca startu. Newtown zostało wybrane na początek rajdu, ponieważ w październiku 2016 roku przybył tam w ramach kampanii wyborczej ówczesny republikański kandydat na prezydenta USA Donald Trump.

Podczas pięciogodzinnego przejazdu uczestników manifestacji witały tłumy ludzi z flagami i banerami skandujących nazwisko Trumpa. Wznosili też m.in. okrzyki: "Cztery lata więcej".

Amerykańscy organizatorzy szacują, że przejazd przyciągnął ponad dwa tysiące pojazdów i łącznie sześć do ośmiu tysięcy osób.

"Wy Polacy lepiej rozumiecie nasze problemy dzisiaj, niż my Amerykanie" – akcentował Worthington w rozmowie z polskimi uczestnikami wydarzenia, dziękując im za przybycie.

Polonia była jedyną zorganizowaną, liczącą ok. 100 osób grupą etniczną, która wzięła udział w paradzie pojazdów dla wsparcia Trumpa.

Według polonijnych uczestników, wydarzenie było wyrazem wdzięczności za politykę prezydenta wobec Polski. Nawiązywali m.in. do wzmocnienia jej obronności, wspierania projektu "Trójmorza" oraz zniesienia wiz.

Kolorytu polonijnej społeczności, wśród której byli też indywidualni zwolennicy Trumpa, nadawali podczas rajdu harleyowcy z Klubu Motocyklowego Polish Legion.

"Atmosfera była niesamowita. Każdy wskazywał na atrakcyjność nowej formy popierania polityka wówczas, gdy w czasie pandemii nie można się gromadzić na wiecach" – przekazała Aneta Antoniak członkini organizacji Bucks County Republican Women Council.

Czytaj więcej:

"The Times": Panika na Downing Street. Rząd UK przestał wierzyć w wygraną Trumpa

USA: Trump wznowił wyborcze wiece rzucając maseczkami w tłum

  Komentarze
  • EeeeE
   18 października, 13:18

   Jednak polonia w USA to stan umysłu...

  • Gorol
   18 października, 13:55

   Najpierw Polonusi z USA wybrali nam mieszkancom POLSKI rzad PIS a teraz chca wybierac Amerykanom prezydenta

  • Judasz Iskariota
   18 października, 14:11

   Haha Polonia amerykańska to zbyt mądra chyba nie jest. Najpierw PiS i Duda a teraz Trump 🤦‍♂️

  • Banita
   18 października, 14:56

   Ciemnogród w natarciu.

  • Czytelnik anonimowy
   18 października, 15:13

   Miejmy nadzieję że wygra Trump bo jak ten lewak Biden to będziecie cienko śpiewać

  • Niezłomny
   18 października, 16:05

   O widzę lewactwo PGR-oskie wysypało,kierunki emigracji ze wschodem się tu komuś pomyliły ha ha

  • Boryslaw Pupka
   18 października, 16:25

   Oooo, swiatle, swiatowe jachirowe zlewozmywaki nie odrozniajace Austrii od Ausrtslii rozszczekaly sie, buhahahaha

  • Ja
   18 października, 20:51

   Wyborcy pisu wyszli na ulicę w USA... We trójkę Trump z BoJo i Dudą by się dogadali dopiero.

  • Andre
   18 października, 21:54

   Brawo Polonia, wybór Trumpa jest najlepszy. Polonia także głosowała na PiS i na Dudę, to znaczy że sprzedawczyki glosujący na PO są w marginesie !

  • Norbert nowak
   19 października, 02:30

   "Od maja liczba Amerykanów żyjących w ubóstwie wzrosła o osiem milionów. Wzrost wskaźników ubóstwa nastąpił, gdy ustała pomoc Waszyngtonu dla ludzi, którzy z powodu koronawirusa stracili pracę lub musieli zamknąć swoje firmy."

   Brawo Trump. Radzisz sobie super i oby tak dalej. Polacy glosujcie na Trumpa.

  • Bond
   19 października, 09:21

   Polonia Amerykanska jest madrzejsza od Polakow mieszkajacych nad Wisla zwlaszcza tych zyjacych w bliskosci ścieków i fekali Czajki. Wybrali rzad PIS dzieki czemu Polska przestala byc okradana, sponiewierana a Polakom zyje sie duzo lepiej. Mamy bezwizowy wstep do USA, realny wplyw na zablokiwanie nord stream 2. Zamiast kupowac nieloty karakale kupujemy najnowszy sprzet z USA. Jeszcze trzeba tylko pozamykac w wiezieniach przestepcow z PO i ich prawnika. Brawo Amerykanska Polonia , wielki szacun i podziekowania

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 30.10.2020
  GBP 5.127 złEUR 4.619 złUSD 3.956 złCHF 4.320 zł

  Sport


  Sport

  Reklama