Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

Polacy przyzwyczajają się do sklepów zamkniętych w niedzielę. Czy obecny rząd zniesie ten zakaz?

Polacy przyzwyczajają się do sklepów zamkniętych w niedzielę. Czy obecny rząd zniesie ten zakaz?
Rośnie odsetek Polaków chcących utrzymania zakazu handlu w niedzielę. (Fot. Getty Images)
46 proc. badanych jest za zniesieniem zakazu handlu w niedzielę, a jego utrzymanie popiera 44 proc. Nigdy jeszcze różnica między tymi zantagonizowanymi grupami nie była tak niewielka - informuje dzisiaj 'Rzeczpospolita'.
Reklama
Reklama

Od wprowadzenia ograniczeń w 2018 r. przeciwnicy tego rozwiązania zdecydowanie przeważali. Jednak, jak wynika z badania UCE Research opisywanego dzisiaj przez "Rzeczpospolitą", słabnie poparcie dla niedzielnego handlu.

Za powrotem handlu w niedzielę opowiedziało się 44 proc. badanych, przeciw - 46 proc. respondentów. Zdania w tej sprawie nie miało 10 proc. ankietowanych.

Jak przypomina gazeta, jeszcze we wrześniu także w badaniu UCE Research przeciwko zakazowi handlu w niedzielę opowiedziało się 54 proc.

Zakazowi handlu w niedzielę sprzeciwiają się przede wszystkim wyborcy Koalicji Obywatelskiej (59 proc.), Lewicy (58,3 proc.) i Konfederacji (50 proc.)

Największymi zwolennikami zakazu są wyborcy PiS (62,5 proc.), Bezpartyjnych Samorządowców (54,6 proc.) oraz Trzeciej Drogi (56,7 proc.).

"Rzeczpospolita" wskazuje, że jeśli zmiany nastąpią to i tak nieprędko. Jak zapewnia Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, w resorcie nie toczą się prace nad ograniczeniem handlu w niedzielę.

Czytaj więcej:

Sondaż: Jak Polacy oceniają pierwszy miesiąc rządu Tuska?

Ceny poszły w górę. W sklepach spożywczych w Polsce mniej ludzi

"Puls Biznesu": Czy Polacy to ekonomiczni ignoranci?

Sondaż: Co odczuwają Polacy na myśl o sytuacji w kraju?

  Komentarze
  • Mamy Japonie Bolka
   12 lutego, 11:40

   Nie moge się doczekać zniesiena 800+ i tych przywilejów dla zatrudnionych poniżej 26 roku życia! Wszędzie na świecie ustawowo młodzież zarabia mniej na godzine tylko w wymierajacej Polsce robole muszą utrzymac 120+ członków rządu, 3x wiecej posłów niz wnormalnych krajach, policjantów, żołnierzy, celników sędziow, prokuratorów itd z prawem do emerytury już po 15 latach pracy(w tym wliczony okres edukacji) 40 letnich emerytowanych górników i na wszystko to jeczcze nie dawno (głównie za PO) musiał uzapier***c robol zarabiajac 570zl na śmieciowce bez ubezpieczenia i prawa do emerytury!!!!!!!

  • ZPL
   12 lutego, 11:53

   Polacy są za handlem w niedzielę i za likwidacją 800+ i rozdawnictwa !!!!!! I zobaczą to politycy przy urnie! Bo narazie KO idzie drogą PISu....chce się przypodobać patologii.

  • Echo
   13 lutego, 09:55

   Sklepy wszystkie powinny być otwarte a nie tylko Tadeusza Rydzyka :(

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 04.03.2024
  GBP 5.0480 złEUR 4.3201 złUSD 3.9820 złCHF 4.5119 zł
  Reklama

  Sport


  Reklama
  Reklama