Menu

Pogoda na weekend: Wichury i ulewy nie oszczędzą Wielkiej Brytanii

Pogoda na weekend: Wichury i ulewy nie oszczędzą Wielkiej Brytanii
Na wybrzeżu może wiać ponad 100 km/h. (Fot. Getty Images)
To nie będzie przyjemny weekend na Wyspach. Mieszkańcy niemal całego kraju muszą przygotować się na dużo deszczu, silne podmuchy wiatru i poważne zakłócenia w podróży - informuje 'Metro'.
Reklama

Jutro będzie mocno padać, ale już w sobotę deszcz ustąpi miejsca silnemu wiatrowi. Taka pogoda pozostanie na Wyspach do końca weekendu, w związku z czym ostrzeżenia pogodowe wydano niemal dla całego kraju. 

Alerty przed ulewnym deszczem będą obowiązywać jutro w całej Walii i Irlandii Północnej oraz w większości Anglii i Szkocji. Lokalnie może spaść nawet 60 mm deszczu.

W sobotę w całej Walii oraz w środkowej i południowej Anglii pojawi się żółte ostrzeżenie pogodowe związane z silnym wiatrem. "Będzie niesłychanie wietrznie. W strefach objętych ostrzeżeniami porywy będą sięgać 60-80 km/h" - informuje Sarah Kent z Met Office. Jeszcze mocniej, bo z prędkością przekraczającą 100 km/h, może wiać na wybrzeżu.

Silny wiatr to potencjalne zagrożenie dla zdrowia i życia. (Fot. Getty Images)

Tymczasem dla Londynu wydano dwa oddzielne ostrzeżenia pogodowe - jutro przed deszczem, a w sobotę przed silnym wiatrem. "Sobotnia aura w niczym nie będzie przypomiała lata. Musimy przygotować się na jesień w środku sierpnia" - zaznacza Kent.

Taka pogoda może doprowadzić do poważnych zakłóceń w podróży. Trzeba liczyć się z opóźnionymi i odwołanymi pociągami oraz nieprzejezdnymi drogami.

Prognozy na najbliższe dni zmusiły organizatorów do odwołania festiwalu Boardmasters w Newquay (Kornwalia). "Przepraszamy naszych fanów, wykonawców i lokalne firmy, ale bezpieczeństwo stawiamy na pierwszym miejscu" - podkreślono w oświadczeniu.

  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 12.08.2020
  GBP 4.903 złEUR 4.412 złUSD 3.756 złCHF 4.101 zł

  Sport


  Sport

  Reklama