Menu

Pogoda na resztę lata? Na przemian deszcz i słońce

Pogoda na resztę lata? Na przemian deszcz i słońce
Pogoda na Wyspach nie będzie zachęcać do spacerów. (Fot. Getty Images)
Deszcz, wiatr i chłodne powietrze będą do końca lata pojawiać się na przemian z krótkimi upałami i słońcem - informują brytyjscy meteorolodzy. Niestabilne warunki pogodowe spowodują, że dokładne prognozy mogą być wyjątkowo trudne do ustalenia.
Reklama

Synoptycy z Met Office ocenili, że pogoda będzie wyjątkowo kapryśna już od najbliższego piątku, kiedy nad Londynem pojawi się słońce, które w ciągu dnia zniknie i zostanie zasłonięte przez deszczowe chmury. W tym samym czasie w północno-zachodnich partiach kraju pojawią się silne burze.

W najgorszej pozycji zdaje się być północna i zachodnia Anglia - to właśnie w tych rejonach do końca lata padać będzie najczęściej. Słońce pojawiać się będzie przejściowo i tylko na niewielkich obszarach.

Południe i wschód będą mniej deszczowe, a temperatury bardziej stabilne. Jednak nawet tam pogoda może być trudna do przewidzenia, ponieważ co jakiś czas pojawiać się będą wichury, którym zawsze towarzyszą spadki temperatury.

"Mieszane" warunki pogodowe będą trwać do połowy sierpnia. Później kraj podzieli się jeszcze bardziej. Mieszkańcy południa będą mogli cieszyć się ciepłymi, a momentami nawet upalnymi dniami, podczas gdy mieszkańcy północy zmagać się będą z ciągłym deszczem.

Koniec lipca to również dobry moment na podsumowanie tego miesiąca. Dwa tygodnie temu Brytyjczycy doświadczyli najcieplejszego dnia w roku, kiedy słupki rtęci pokazały 33 st. C. W ciągu całego miesiąca pioruny uderzyły w Wielką Brytanię łącznie niemal 30 tys. razy. Największe opady deszczu z kolei miały miejsce w Coverack w Kornwalii, kiedy woda niemal "zmyła" całą wioskę do morza.

  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 03.06.2020
  GBP 4.919 złEUR 4.386 złUSD 3.912 złCHF 4.064 zł

  Sport


  Sport

  Reklama