Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Poczta Polska jeszcze w tym roku uruchomi swoje paczkomaty

Poczta Polska jeszcze w tym roku uruchomi swoje paczkomaty
Tak będą wyglądać nowe paczkomaty Poczty Polskiej. (Fot. poczta-polska.pl)
Samoobsługowe automaty Poczty Polskiej do odbioru przesyłek staną wkrótce w placówkach pocztowych i w sklepach sieci Biedronka. Urządzenia do odbioru przesyłek dostarczy firma SwipBox.
Reklama

Jak czytamy w komunikacie, pierwsze z 200 planowanych automatów pojawią się w placówkach pocztowych jeszcze przed wakacjami, a pozostałe zostaną oddane do użytku do końca III kwartału br. Automaty trafią do placówek pocztowych oraz sklepów sieci Biedronka w największych aglomeracjach miejskich - m.in. w Warszawie, Łodzi, Krakowie, Katowicach, Wrocławiu oraz Poznaniu.

Spółka zaznaczyła, że lokalizacje automatów pocztowych zostały dobrane z uwzględnieniem preferencji i stylu życia klientów sklepów internetowych oraz platform sprzedażowych. "Sieć sklepów Biedronka idealnie wpisuje się w ten koncept jako jedno z najchętniej wybieranych miejsc zakupów spożywczych Polaków" - wskazano. Dodano, że każdego dnia ok. 4 mln osób robi zakupy w sklepach tej sieci.

Automaty, które staną w sklepach, będą dostępne w godzinach ich otwarcia. Natomiast automaty umieszczone przy placówkach pocztowych będą dostępne 24 godziny na dobę.

"Kanał dostaw przesyłek kurierskich do sieci urządzeń samoobsługowych stanowi istotną szansę na poprawę pozycji konkurencyjnej Poczty Polskiej na rynku usług paczkowych. Zapewni multikanałowość dostaw, umożliwi pozyskanie nowych klientów, dynamiczny wzrost wolumenów przesyłek paczkowych szczególnie w segmencie eCommerce, a konsekwencji wzrost udziału Poczty Polskiej w rynku paczkowo-kurierskim" - czytamy.

Operator pocztowy wskazał, że możliwość odebrania przesyłki w automacie samoobsługowym jest trzecią najchętniej wybieraną formą odbioru po dostawie przez kuriera i odbiorze osobistym.

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 19.07.2019
  GBP 4.737 złEUR 4.259 złUSD 3.785 złCHF 3.848 zł

  Sport


  Reklama