Menu

Po Brexicie ceny domów mogą wzrosnąć o 20%

Po Brexicie ceny domów mogą wzrosnąć o 20%
Według przewidywań Savills, znaczny wzrost wartości lokali nastąpi tylko w centrum Londynu. (Fot. Getty Images)
Po przeprowadzeniu Brexitu ceny nieruchomości w Londynie mogą wzrosnąć o 8%. Agencja Savills zastrzegła, że na tym podwyżki się nie skończą i do 2022 roku odsetek ten może wynieść aż 20%.
Reklama

Do 2022 roku ceny domów mogą być wyższe nawet o 20%. To jednak w przypadku, gdy Wielka Brytania wynegocjuje z Brukselą dostęp do wolnego rynku oraz wprowadzony zostanie okres przejściowy w celu “zminimalizowania zakłóceń w prowadzeniu biznesów”.

Według przewidywań Savills, znaczny wzrost wartości lokali nastąpi tylko w centrum. Na peryferiach agencja prognozuje do 2022 r. tylko 10,2-procentowy wzrost.

“Naszym zdaniem obawy o utratę pozycji Londynu jako globalnego centrum biznesowego były przesadzone. Jakiekolwiek wyzwania nadejdą ze strony innych miast, stolica Wielkiej Brytanii prawie na pewno pozostanie kluczowym światowym centrum finansów i rozwinie się w jedno z europejskich gniazd rozwoju sektora technologicznego. Ugruntowane rynki skorzystają na wewnętrznym generowaniu dóbr, a także przyciąganiu międzynarodowych nabywców” - komentuje Yolande Barnes z Savills.

Specjalistka poinformowała jednocześnie, że w ciągu 2 najbliższych lat ceny nieruchomości pozostaną stabilne. Jak dotąd, w tym roku w centrum Londynu wartość lokali spadła o 3,2%, a na peryferiach o 2,1.

  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 03.06.2020
  GBP 4.919 złEUR 4.386 złUSD 3.912 złCHF 4.064 zł

  Sport


  Sport

  Reklama

  Brexit - Najważniejsze wiadomości