Menu

Płaczesz i kłócisz się w domu? Możesz zapłacić £2,5 tys. kary

Płaczesz i kłócisz się w domu? Możesz zapłacić £2,5 tys. kary
Wybuch histerii może nas słono kosztować. (Fot. Getty Images)
Szlochanie, histeria lub kłótnie we własnym domu mogą być uznane za przestępstwo, za które uporczywy sąsiad może otrzymać grzywnę w wysokości nawet do 2,5 tys. funtów - przypomina 'Metro'.
Reklama

Kary o nazwie Community Protection Notices (CPN) są wydawane przez lokalne rady w celu "uniemożliwiania zakłócania codziennego życia sąsiadów". Zasady zostały wprowadzone w 2014 r. przez Theresę May, która pełniła wówczas funkcję szefowej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych.

Jak informuje "Metro", wszystko, co jest uciążliwe dla sąsiadów, jak np. głośny płacz lub kłótnia, może spowodować, że w skrzynce na listy pojawi się upomnienie od urzędników.

CPN może otrzymać każdy, kto ma 16 lat lub więcej. (Fot. Getty Images)

Prawo stosują m.in. radni z Newcastle-Under-Lyme (hrabstwo Staffordshire). W grudniu 2015 r. lokalna rada, w następstwie skargi sąsiada, upomniała jednego z mieszkańców, by "głośno nie zawodził, płakał i w amoku nie uderzał w ściany". Według informacji tamtejszych oficjeli, od tego czasu ​​nie otrzymali oni żadnych zgłoszeń o naruszeniu prawa i nie wydali żadnych grzywien.

Jeśli uporczywy sąsiad zlekceważy jednak prośby urzędników, musi liczyć się z konsekwencjami. Grozi mu kara nawet do 2 500 funtów. W przypadku organizacji i firm kwota ta może poszybować do 20 tysięcy funtów. 

CPN może otrzymać każdy, kto ma 16 lat lub więcej.

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 18.10.2019
  GBP 4.967 złEUR 4.284 złUSD 3.850 złCHF 3.897 zł

  Sport


  Reklama