Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Pilot leciał nieprzytomny przez 40 minut, bo "nie zjadł śniadania"

Pilot leciał nieprzytomny przez 40 minut, bo "nie zjadł śniadania"
Pilot odbywał lot szkoleniowy, więc był sam na pokładzie. (Fot. Getty Images)
Do bardzo niebezpiecznej sytuacji doszło w Australii. Wyczerpany pilot zasłabł za sterami maszyny i leciał nieprzytomny przez ok. 40 minut - informuje 'The Independent'.
Reklama

Do zdarzenia doszło podczas rejsu z Port Augusta w Australii Południowej do Parafield. Był to lot szkoleniowy, więc stażysta leciał sam.

Na wysokości 5,5 tysiąca stóp (1,6 km) pilota zaczęła boleć głowa, więc włączył autopilot. Następnie stracił przytomność na prawie godzinę. 

Kontrola ruchu lotniczego podjęła wiele bezskutecznych prób skontaktowania się z mężczyzną. Dopiero załoga innej maszyny zauważyła samolot, który przelatywał nad wodami na południowy zachód od Adelajdy. Wówczas stażysta był już przytomny. Pod eskortą drugiego samolotu wrócił do Parafield.

Sprawą zajęło się Australijskie Biuro Bezpieczeństwa Transportu (ATSB). Dochodzenie wykazało, że pilot nic nie jadł przed lotem ponad dobę. Zanim zasiadł za sterami maszyny, spożył jedynie czekoladowy batonik, który popił napojem energetycznym.

"Pilot poinformował, że w noc poprzedzającą lot nie mógł zasnąć i był osłabiony po przebytym przeziębieniu" - czytamy w raporcie ATSB.

W wyniku dochodzenia szkoła lotnicza zapewniła, że jej ​​uczniowie będą musieli szczegółowo określić długość snu w ciągu ostatnich 48 godzin przed lotem; a także poinformować, kiedy i co jedli.

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 23.07.2019
  GBP 4.722 złEUR 4.249 złUSD 3.800 złCHF 3.859 zł

  Sport


  Reklama