Menu

Piłkarze z Wuhanu zostali zaproszeni na El Clasico

Piłkarze z Wuhanu zostali zaproszeni na El Clasico
Wszyscy członkowie chińskiej ekipy przeszli badania na obecność groźnego wirusa. (Fot. Getty Images)
Piłkarze pierwszoligowej drużyny z chińskiego miasta Wuhan, gdzie wybuchła epidemia koronawirusa, przebywający od końca stycznia w Andaluzji, zostali zaproszeni przez władze ligi hiszpańskiej i Realu do Madrytu na niedzielne spotkanie El Clasico 'Królewskich' z FC Barcelona.
Reklama

Przed wieczornym meczem zespół Wuhan Zall FC odwiedzi siedzibę ligi w Madrycie, gdzie odbędzie się specjalne spotkanie. Władze hiszpańskiej federacji zapowiedziały wysłanie pomocy materialnej do Chin. Wszystkie te działania mają pokazać solidarność z mieszkańcami "Państwa Środka".

Ekipa z Wuhan, która przyleciał do Hiszpanii 29 stycznia br. Miała przebywać w Andaluzji na zgrupowaniu do 14 lutego, ale obecnie przedłużono jej pobyt bezterminowo ze względu na bezpieczeństwo samych piłkarzy oraz zawieszenie rozgrywek ligowych w Chinach.

Wszyscy członkowie chińskiej ekipy przeszli badania na obecność groźnego wirusa, a służby medyczne stwierdziły, że nikt nie ma objawów choroby, a czas inkubacji wirusa minął. Piłkarze z Wuhan są zakwaterowani wraz ze sztabem i rodzinami w centrum treningowym w Sotogrande koło Kadyksu. Szkoleniowcem ekipy jest Hiszpan Jose Gonzalez.

Do tej pory w Chinach kontynentalnych koronawirusem Covid-19 zakażonych zostało 78 497 osób, spośród których 2 744 zmarły. Koronawirus rozprzestrzenił się na blisko 50 krajów, w których poza Chinami kontynentalnymi odnotowano dotychczas 67 przypadków śmiertelnych, w tym 26 w Iranie, 13 w Korei Południowej, 14 we Włoszech i 8 w Japonii. W sumie na świecie zakażonych jest ponad 82 tys. ludzi.

Czytaj więcej:

ONZ wzywa do walki z uprzedzeniami wywoływanymi koronawirusem

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 28.05.2020
  GBP 4.932 złEUR 4.426 złUSD 4.024 złCHF 4.149 zł

  Sport


  Sport

  Reklama