Menu

Piłkarze Barcelony odmawiają kolejnych cięć płac

Piłkarze Barcelony odmawiają kolejnych cięć płac
Pierwsza redukcja pensji piłkarzy Dumy Katalonii miała miejsce pod koniec marca. (Fot. Getty Images)
Piłkarze Barcelony odrzucili propozycję władz klubu dotyczącą ich zgody na kolejne cięcia zarobków. Byłaby to druga obniżka pensji po marcowej redukcji uposażeń spowodowanej kryzysem wywołanym pandemią koronawirusa - poinformowało dzisiaj hiszpańskie radio RAC1.
Reklama

Władze klubu FC Barcelona przedstawiły zawodnikom opcję kolejnych obniżek zarobków, twierdząc, że wymaga tego trudna sytuacja finansowa klubu powstała wskutek kryzysu.

Z informacji rozgłośni RAC1 wynika, że dyrekcja katalońskiego klubu oczekiwała, że w wyniku drugiej obniżki zarobków da się oszczędzić około 10 mln euro.

Pierwsza redukcja pensji piłkarzy Dumy Katalonii miała miejsce pod koniec marca. Gracze Barcelony zgodzili się wówczas na obniżenie swoich zarobków o 70 proc. przez okres trzech miesięcy.

Z szacunków rozgłośni RAC1 wynika, że dzięki zgodzie piłkarzy na obniżenie pensji, władzom klubu udało się zaoszczędzić ponad 43 mln euro.

Wczoraj inna hiszpańska rozgłośnia, Catalunya Radio, poinformowała, że 23 maja prezes Barcelony Jose Maria Bartomeu zwrócił się podczas treningu do wszystkich piłkarzy katalońskiego klubu o zgodę na kolejną obniżkę ich uposażeń.

Także dziennik "Mundo Deportivo" potwierdza, że od kilku dni piłkarze rozważali prośbę prezesa klubu dotyczącą obniżenia zarobków. Bartomeu miał twierdzić podczas rozmowy z zawodnikami, że dalsze decyzje dotyczące uposażeń graczy zapadną w sierpniu.

Czytaj więcej:

Liga hiszpańska: Pierwszy od dwóch miesięcy trening Barcelony

Media: Barcelonę czeka poważna restrukturyzacja

Messi zostaje w Barcelonie

Hiszpańskie media: Skarga Pique u ministra zdrowia

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 09.07.2020
  GBP 4.991 złEUR 4.474 złUSD 3.949 złCHF 4.208 zł

  Sport


  Sport

  Reklama