Menu

Piłkarz Ajaksu Amsterdam Nouri po ponad roku wybudził się ze śpiączki

Piłkarz Ajaksu Amsterdam Nouri po ponad roku wybudził się ze śpiączki
Abdelhak Nouri zasłabł 8 lipca ubiegłego roku w 72. minucie spotkania z Werderem Brema w austriackiej miejscowości Hippach. (Fot. Getty Images)
Piłkarz Ajaksu Amsterdam Abdelhak Nouri, który ponad rok temu zasłabł podczas towarzyskiego meczu i doznał poważnych obrażeń mózgu, wybudził się ze śpiączki. Bliscy Holendra marokańskiego pochodzenia zapewniają, że stan zawodnika poprawia się.
Reklama

Brat Abdelhaka Nouriego - Abderrahim - udzielił niedawno wywiadu holenderskiej telewizji NOS. Opowiedział w nim, że stan jego brata poprawiał się stopniowo w ostatnich miesiącach. 21-letni piłkarz obecnie jest w stanie porozumiewać się ze swoją rodziną, poruszając ustami lub brwiami.

"Pod względem neurologicznym jego stan jest teraz znacznie lepszy niż kilka miesięcy temu. Fizycznie jest ciężko. Abdelhak nie jest w stanie ruszać ciałem, może to robić tylko głową. Zawsze ktoś przy nim jest, bo trzeba go myć i przenosić na wózek" - relacjonował Abderrahim Nouri.

Krewni zawodnika Ajaksu nie tracą nadziei, że ten - mimo bardzo trudnej sytuacji zdrowotnej - odzyska pełną sprawność.

"Jego stan jest stabilny, a Abdelhak dobrze sobie radzi. Jest teraz spokojniejszy. Rozpoznaje nas i porozumiewa się z nami. Jesteśmy z nim 24 godziny na dobę, bo jest z nim coraz lepiej" - podkreślił Mohammed Nouri, ojciec gracza drużyny z Amsterdamu.

Abdelhak Nouri zasłabł 8 lipca ubiegłego roku w 72. minucie spotkania z Werderem Brema w austriackiej miejscowości Hippach. Na początku nie wyglądało to groźnie, bo zawodnik po prostu położył się na ziemi, jak gdyby złapał go skurcz lub ból mięśnia. Sędzia przerwał grę, aby sprawdzić, co dzieje się z piłkarzem, ale nie było żadnej paniki. Arbiter pozwolił nawet na dokonanie zmiany.

Chwilę później na placu gry była już karetka, a Holender był reanimowany. Został przetransportowany helikopterem do szpitala w Innsbrucku, gdzie lekarze stwierdzili niewydolność układu krążenia. Kilka dni później Ajax poinformował, że zawodnik ma poważne i trwałe uszkodzenia mózgu.

  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 07.08.2020
  GBP 4.888 złEUR 4.414 złUSD 3.730 złCHF 4.086 zł

  Sport


  Sport

  Reklama