Menu

Pierwszy przypadek koronawirusa w Irlandii Północnej

Pierwszy przypadek koronawirusa w Irlandii Północnej
Wczoraj dwa nowe przypadki koronawirusa potwierdzono też w Anglii. (Fot. Getty Images)
Pierwszy przypadek koronawirusa potwierdziły wczoraj wieczorem służby medyczne Irlandii Północnej, co oznacza, że liczba zachorowań w całym Zjednoczonym Królestwie wzrosła do 16. Pacjent przybył do Irlandii Północnej z Włoch przez Dublin.
Reklama

"Byliśmy przygotowani na pierwszy pozytywny wynik testu w Irlandii Północnej i mówiliśmy jasno, że to jest kwestia kiedy to się stanie, a nie czy. Mamy solidne środki kontroli zakażeń, które umożliwiają nam natychmiastową reakcję. Nasza służba zdrowia jest przyzwyczajona do działań w przypadku zakażeń i możemy zapewnić opinię publiczną, że jesteśmy przygotowani" - oświadczył naczelny lekarz Irlandii Północnej Michael McBride.

Dodał, że władze Irlandii, gdzie jak dotychczas nie odnotowano koronawirusa Covid-19, zostały poinformowane o trasie, którą przebył zakażony.

Wczoraj dwa nowe przypadki koronawirusa potwierdzono też w Anglii. Jeden z pacjentów zakaził się na hiszpańskiej Teneryfie, zaś drugi w północnych Włoszech. Z powodu tego pierwszego zamknięta została do poniedziałku szkoła podstawowa w miejscowości Buxton w hrabstwie Derbyshire w środkowej Anglii, bo chory jest rodzicem jednego z uczniów.

Spośród poprzednich 13 przypadków koronawirusa w Wielkiej Brytanii osiem osób już zwalczyło chorobę i zostało wypisanych do domów, z kolei cztery przypadki potwierdzono w ostatnią niedzielę - u pasażerów ewakuowanych z zacumowanego w Japonii wycieczkowca Diamond Princess.

Wczoraj po południu - jeszcze przed potwierdzeniem przypadku koronawirusa w Irlandii Północnej - brytyjskie ministerstwo zdrowia podało, że od momentu, w którym epidemia wyszła w styczniu poza Chiny kontynentalne, przeprowadzono w całym kraju 7 690 testów na obecność koronawirusa, z czego w 7 675 przypadkach obecności patogenu nie stwierdzono.

W środę brytyjskie władze medyczne poinformowały, że w ramach zapobiegania epidemii testom na obecność Covid-19 będzie poddawana także część pacjentów mających objawy zwykłej grypy, co ma służyć jako "system wczesnego ostrzegania". 

Czytaj więcej:

Ochrona przed koronawirusem? WHO: "Maseczka to nie wszystko"

Mieszkańcy UK z objawami grypy przejdą testy na obecność koronawirusa

Anglia: Kolejni pacjenci zarażeni koronawirusem. Czy rząd zamknie szkoły?

Jak Wielka Brytania przygotowuje się na wybuch epidemii?

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 03.04.2020
  GBP 5.216 złEUR 4.579 złUSD 4.240 złCHF 4.340 zł

  Sport


  Reklama