Menu

Pierwszy dom w Wielkiej Brytanii na sprzedaż za Bitcoiny

Pierwszy dom w Wielkiej Brytanii na sprzedaż za Bitcoiny
500 Bitcoinów będzie musiał zapłacić za kupno domu w Londynie chętny kupiec. (Fot. Thinkstock)
Dom z południowego Londynu wystawiony na sprzedaż za 1,65 mln funtów będzie kupiony za Bitcoiny. To pierwsze kupno nieruchomości w Wielkiej Brytanii za kryptowalutę.
Reklama

Właściciel domu z trzema sypialniami w dzielnicy Peckham w południowym Londynie akceptuje Bitcoiny jako formę zapłaty. Daniel Roy jest otwarty zarówno na tradycyjną brytyjską walutę, jak i kryptowalutę. Chętny do zakupu nieruchomości powinien mieć więc albo 1,65 mln funtów albo 500 Bitcoinów – podaje telewizja ITV.

"Rynek nieruchomości w Londynie spowolnił trochę w ostatnim czasie. Jestem bardzo zainteresowany kryptowalutami, dlatego pomyślałem, że to byłoby dobrze dać komuś możliwość użycia Bitcoinów na zakup pięknego domu” - wyjaśnił obecny właściciel nieruchomości Daniel Roy, który do Wielkiej Brytanii przyjechał z Francji 13 lat temu.

Jeśli znajdzie się chętny na zakup domu w Bitcoinach, i tak będzie on musiał wyłożyć funty na opłatę skarbową, która w tym wypadku wyniesie około 110 tys. funtów.

Wszystko wskazuje więc na to, że jeśli do transakcji dojdzie, dom w Peckham będzie pierwszym sprzedanym nad Tamizą za kryptowalutę.

Bitcoin jest to zdecentralizowana, niezależna od żadnego konkretnego podmiotu wirtualna waluta działająca w sieci P2P. Istnieje od 2009 roku i została stworzona przez osobę lub grupę o pseudonimie Satoshi Nakamoto.

Kryptowaluta jest pierwszym wynalazkiem w systemie finansowym, który został opracowany poza instytucjami finansowymi, nawet bez współpracy z nimi.

Eksperci szacują, że w ciągu najbliższej dekady rynek kryptowalut będzie stanowił równowartość około 10 procent produktu światowej gospodarki brutto.

  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 28.05.2020
  GBP 4.932 złEUR 4.426 złUSD 4.024 złCHF 4.149 zł

  Sport


  Sport

  Reklama