Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Pieniądze z Ryanaira trafią do Warszawy

Pieniądze z Ryanaira trafią do Warszawy
Fot. Thinkstock
Syn współzałożyciela linii lotniczych Ryanair, Declan Ryan, zabezpieczył blisko 100 milionów euro pożyczki na budowę biurowców w Warszawie.
Reklama
Declan Ryan nie jest pierwszym irlandzkim inwestorem, który zainteresował się ostatnio polskim rynkiem. Planuje on zbudować w centrum Warszawy Riverside Park Business, na który złożą się dwa sześciopiętrowe budynki biurowe.

Declan Ryan to syn współzałożyciela Ryanair, jeden z największych irlandzkich filantropów. Pieniądze zrobił przede wszystkim na kilku niskobudżetowych liniach lotniczych wzorowanych na Ryanairze. Inwestuje też w nieruchomości, zarówno w Dublinie, jak i w Europie centralnej.

Rodzinna firma inwestycyjna Ryanów Irelandia ma 46 procent udziałów w meksykańskim Vivaaerobusie, Inwestuje też w VivaColombia, latynamerykańskiego przewoźnika, który bardzo szybko zyskuje na popularności. Declan Ryan zarobił też sporo na inwestycji w amerykańskie linie lotnicze Allegiant, które w 2007 trafiły na giełdę, oraz w Tiger Airways w Singapurze.
 
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 23.08.2019
  GBP 4.805 złEUR 4.357 złUSD 3.937 złCHF 3.988 zł

  Sport


  Reklama