Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

Piłkarska LM: Fani Borussii Dortmund wywołali zamieszki w Lizbonie

Piłkarska LM: Fani Borussii Dortmund wywołali zamieszki w Lizbonie
Fani Borussii Dortmund wywołali zamieszki w centrum portugalskiej stolicy, zatrzymano 7 osób. (Fot. Fani Borussii Dortmund)
Fani Borussii Dortmund, którzy przybyli do Lizbony na dzisiejszy pojedynek ich ekipy z miejscowym Sportingiem w piłkarskiej Lidze Mistrzów, wywołali zamieszki w centrum portugalskiej stolicy. Do dzisiejszego poranka zatrzymano siedmiu kibiców przybyłych z Niemiec.
Reklama
Reklama

Starcia z policją zaczęły się w nocy z wtorku na środę w dzielnicy Bairro Alto, gdzie niemieccy kibice wszczynali bójki. Podczas zamieszek rannych zostało dwóch interweniujących policjantów. Według sportowego dziennika "A Bola" starcia policji z grupą kilkudziesięciu obywateli Niemiec zakończyły się zatrzymaniem siedmiu fanów zespołu z Dortmundu.

Relacjonujące zamieszki portugalskie media wskazują, że dopiero po kilku godzinach policji udało się przywrócić porządek w okolicach lizbońskiej starówki.

Z komunikatu stołecznej policji wynika, że zamieszki wywołała grupa ponad 50 kibiców Borussii Dortmund, którzy zaczęli bić się z funkcjonariuszami, a także niszczyć mienie publiczne i prywatne na jednej z ulic.

Policja potwierdziła, że do zamieszek doszło też wczoraj późnym wieczorem w okolicach stadionu Sportingu Lizbona po meczu portugalskiej ekipy przeciwko greckiej drużynie AEK Ateny w rozgrywkach Ligi Europejskiej piłkarzy ręcznych. Kilku kibiców z Grecji zostało rannych po ataku zamaskowanych chuliganów, prawdopodobnie Portugalczyków. Policji nie udało się ująć żadnego z agresorów.

Czytaj więcej:

Liga Mistrzów: Popis Bayernu w Lizbonie. Kolejny gol Lewandowskiego

Liga niemiecka: Borussia Dortmund goni lidera

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel się opinią.
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 24.06.2022
  GBP 5.4831 złEUR 4.7094 złUSD 4.4656 złCHF 4.6538 zł
  Reklama

  Sport


  Reklama
  Reklama