Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Peugeot będzie sprzedawany w USA. Wielki powrót po latach

Peugeot będzie sprzedawany w USA. Wielki powrót po latach
Peugeot wycofał się z USA w 1991 roku w związku z recesją, spadkami cen i rosnącymi kosztami napędzanymi przez krajowe regulacje. (Fot. Getty Images)
Koncern PSA ogłosił dzisiaj, że po 28 latach na rynek Ameryki Północnej wraca marka Peugeot. Dyrektor generalny Carlos Tavares podkreślił, że w następnej kolejności do USA i Kanady mogą powrócić Citroen, DS i Opel.
Reklama

Tavares tłumaczył w Paryżu, że decyzja jest konsekwencją "silnego wzrostu" i dobrych wyników finansowymi Peugeota. W tym samym czasie PSA koncentruje się na rozwoju carsharingu i usług z zakresu mobilności. Mają one pomóc koncernowi poznać potrzeby amerykańskich klientów.

Peugeot wycofał się z USA w 1991 roku w związku z recesją, spadkami cen i rosnącymi kosztami napędzanymi przez krajowe regulacje. Rok wcześniej firma sprzedała zaledwie 4,2 tys. samochodów, czyli o 80 proc. mniej niż w 1984 roku.

W zeszłym roku PSA poinformowało o zawężeniu potencjalnych punktów wejścia na rynek Ameryki Północnej do 15 stanów w USA i czterech prowincji w Kanadzie. Są to miejsca, w których klienci chcą sięgać po importowane produkty. Firma jest też w trakcie homologacji samochodów na rynek USA.

Jesienią 2017 roku koncern uruchomił w Seattle aplikację Free2Move. Pozwala ona klientom zamówić i opłacić szereg form przemieszczania się od przejazdów współdzielonych po transport publiczny. Pod szyldem Free2Move uruchomiono też usługę carsharingu w Waszyngtonie.

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 13.09.2019
  GBP 4.870 złEUR 4.340 złUSD 3.912 złCHF 3.961 zł

  Sport


  Reklama