Menu

Peugeot będzie sprzedawany w USA. Wielki powrót po latach

Peugeot będzie sprzedawany w USA. Wielki powrót po latach
Peugeot wycofał się z USA w 1991 roku w związku z recesją, spadkami cen i rosnącymi kosztami napędzanymi przez krajowe regulacje. (Fot. Getty Images)
Koncern PSA ogłosił dzisiaj, że po 28 latach na rynek Ameryki Północnej wraca marka Peugeot. Dyrektor generalny Carlos Tavares podkreślił, że w następnej kolejności do USA i Kanady mogą powrócić Citroen, DS i Opel.
Reklama

Tavares tłumaczył w Paryżu, że decyzja jest konsekwencją "silnego wzrostu" i dobrych wyników finansowymi Peugeota. W tym samym czasie PSA koncentruje się na rozwoju carsharingu i usług z zakresu mobilności. Mają one pomóc koncernowi poznać potrzeby amerykańskich klientów.

Peugeot wycofał się z USA w 1991 roku w związku z recesją, spadkami cen i rosnącymi kosztami napędzanymi przez krajowe regulacje. Rok wcześniej firma sprzedała zaledwie 4,2 tys. samochodów, czyli o 80 proc. mniej niż w 1984 roku.

W zeszłym roku PSA poinformowało o zawężeniu potencjalnych punktów wejścia na rynek Ameryki Północnej do 15 stanów w USA i czterech prowincji w Kanadzie. Są to miejsca, w których klienci chcą sięgać po importowane produkty. Firma jest też w trakcie homologacji samochodów na rynek USA.

Jesienią 2017 roku koncern uruchomił w Seattle aplikację Free2Move. Pozwala ona klientom zamówić i opłacić szereg form przemieszczania się od przejazdów współdzielonych po transport publiczny. Pod szyldem Free2Move uruchomiono też usługę carsharingu w Waszyngtonie.

  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 31.07.2020
  GBP 4.879 złEUR 4.407 złUSD 3.717 złCHF 4.095 zł

  Sport


  Sport

  Reklama