Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

Pekin 2022: Roboty pomogą w walce z pandemią

Pekin 2022: Roboty pomogą w walce z pandemią
Na igrzyskach zimowych w Pekinie roboty będą m.in. przypominać o obowiązku noszenia maseczek. (Fot. Lintao Zhang/Getty Images)
30 robotów ma 'pracować' podczas meczów hokejowych olimpijskiego turnieju w Pekinie w arenie Wukesong. Ich zadaniem będzie dbanie o zachowanie czystości i przestrzeganie zasad higienicznych w dobie pandemii koronawirusa.
Reklama
Reklama

Użycie robotów ma ograniczyć liczbę pracowników i wolontariuszy w Wukesong Arena aż o 1 000 osób - poinformował portal insidethegames.biz.

Jedne roboty, których przemieszczanie się po obiekcie będzie możliwe dzięki nawigacji radarowej, będą odpowiedzialne za dezynfekcję powierzchni w hali olimpijskiej - w ciągu minuty rozpylą środki umożliwiające dezynfekcję 36 metrów kwadratowych.

Inny model urządzenia nazwany "Little White" będzie rozpoznawał, czy osoba przebywająca w hali nosi maseczkę ochronną na twarzy. Jeśli pracownik lub kibic nie będzie miał takiej ochrony, to robot podjedzie do niego i przypomni o nakazie, zaleci także dezynfekcję rąk. Będzie zresztą wyposażony w bezdotykowy dyfuzor rozpylający płyn do dezynfekcji.

Oprócz robotów w obiekcie zainstalowane zostały cyfrowe punkty kontrolne. Urządzenia sprawdzą temperaturę, zeskanują kod QR świadczący o zaszczepieniu oraz prześlą dane osoby dotyczące jej zdrowia i podróży do komputera zbiorczego, monitorowanego zdalnie. To ma pomóc w wychwyceniu jakiegokolwiek potencjalnego zagrożenia związanego z koronawirusem, by uniemożliwić jego rozprzestrzenienie.

Czytaj więcej:

40-letni Simon Ammann marzy o siódmych igrzyskach

Zimowe igrzyska w Pekinie: Zapłonął ogień olimpijski

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel się opinią.
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 24.06.2022
  GBP 5.4831 złEUR 4.7094 złUSD 4.4656 złCHF 4.6538 zł
  Reklama

  Sport


  Reklama
  Reklama