Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Pekin 2022: Organizatorzy szukają maskotki

Pekin 2022: Organizatorzy szukają maskotki
Propozycje mogą zgłaszać nie tylko Chińczycy, ale mieszkańcy wszystkich państw świata. (Fot. Getty Images)
Organizatorzy zimowych igrzysk w Pekinie w 2022 roku ogłosili konkurs na maskotki olimpiady i paraolimpiady. Przedstawiono kryteria, które powinny spełniać projekty, m.in. muszą nawiązywać do kultury 'Państwa Środka'. Prace będzie można nadsyłać od 20 do 31 października.
Reklama

Propozycje mogą zgłaszać nie tylko Chińczycy, ale mieszkańcy wszystkich państw świata.

Wybór zwycięskiego projektu ma nastąpić w drugiej połowie 2019 roku. 24. zimowe igrzyska olimpijskie odbędą się w dniach 4-20 lutego 2022, natomiast 13. paraolimpijskie 4-13 marca.

Podczas tegorocznych zimowych igrzysk w koreańskim Pjongczangu maskotką był biały tygrys "Soohorang", zaś paraolimpijczyków wspierał czarny niedźwiedź "Bandabi".

Do programu igrzysk w Pekinie władze Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego (MKOl) dodały siedem nowych konkurencji, w tym bobslejowe jedynki kobiet i mieszane drużyny w skokach narciarskich. Zmiany zatwierdził w lipcu w Lozannie Komitet Wykonawczy. 

 

  Komentarze


  • SSS
   10 sierpnia, 13:35

   Mateusz Kijowski bylby idealny!

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 07.12.2018
  GBP 4.808 złEUR 4.285 złUSD 3.769 złCHF 3.792 zł

  Sport


  Reklama