Menu

Paul Gascoigne uniewinniony z zarzutu o napaść seksualną

Paul Gascoigne uniewinniony z zarzutu o napaść seksualną
Gascoigne został oskarżony przez jedną z pasażerek o to, że bez jej zgody pocałował ją w usta. (Fot. Getty Images)
Były czołowy piłkarz angielski Paul Gascoigne został wczoraj uniewinniony przez sąd w Teesside (północna Anglia) z zarzutu o napaść seksualną, do której miało dojść w sierpniu 2018 roku w pociągu na trasie między Yorkiem a Newcastle.
Reklama

52-letni Gascoigne został oskarżony przez jedną z pasażerek o to, że bez jej zgody pocałował ją w usta. Do "napaści seksualnej" ze strony byłego piłkarza miało dojść po tym, gdy pasażerka chciała sobie zrobić z nim zdjęcie, ale on się na to nie zgodził argumentując, że jest "duża i brzydka". Skarżąca twierdziła, że w momencie zajścia oskarżony był nietrzeźwy i zachowywał się wobec niej agresywnie.

Adwokat piłkarza Michelle Heeley w trakcie postępowania próbowała udowodnić, że zachowanie jej klienta nie miało żadnych konotacji seksualnych. To samo tuż po zajściu deklarował sam oskarżony. "Pocałowałem panią w usta, aby ją uspokoić, gdyż była dość natarczywa" - potwierdził sportowiec.

Gascoigne nazywany w piłkarskim światku "Gazza" rozegrał w reprezentacji Anglii w latach 1988-1998 57 meczów i strzelił dziesięć bramek. Występował w Newcastle United, Tottenham Hotspur, Lazio, Glasgow Rangers, Middlesbrough, Evertonie, Gansu Tianma i Boston United.

Pomocnik reprezentacji Anglii nie potrafił sobie poradzić z problemami alkoholowymi i w 2005 roku zakończył piłkarską karierę. Został komentatorem telewizyjnym, zajął się także pracą trenerską. Często wpadał jednak w depresję kończącą się zwykle kolizją z prawem.

W 2016 roku został ukarany grzywną w wysokości 1 000 funtów za rasistowskie wypowiedzi w wystąpieniach publicznych. 

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 10.08.2020
  GBP 4.890 złEUR 4.402 złUSD 3.739 złCHF 4.084 zł

  Sport


  Sport

  Reklama