Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Paryż, Berlin i Londyn przestrzegają USA przed przywracaniem sankcji wobec Iranu

Paryż, Berlin i Londyn przestrzegają USA przed przywracaniem sankcji wobec Iranu
Mieszkaniec irańskiej stolicy z gazetą informującą o zapowiedzi nowych sankcji przez Trumpa. (Fot. Getty Images)
Przywódcy Francji, Wielkiej Brytanii i Niemiec przestrzegli Stany Zjednoczone przed podejmowaniem decyzji, które mogłyby zaszkodzić porozumieniu ws. irańskiego programu nuklearnego, takich jak przywracanie sankcji wobec Iranu.
Reklama

We wspólnym oświadczeniu, wydanym po wystąpieniu prezydenta Donalda Trumpa, przywódcy tych trzech krajów zaakcentowali, że podzielają zaniepokojenie USA irańskim programem rakiet balistycznych i destabilizującymi działaniami Iranu w regionie. Zapewnili, że są gotowi współpracować z Waszyngtonem, by zająć się tymi kwestiami.

Trump ogłosił wczoraj, że nie potwierdzi przestrzegania przez Iran porozumienia nuklearnego. Zapowiedział, że "zakończy umowę", jeśli Kongres USA nie przyjmie nowych sankcji wobec Iranu.

Prezydent Iranu Hasan Rowhani podkreślił w reakcji na wystąpienie prezydenta USA Donalda Trumpa, że wielostronnego porozumienia ws. irańskiego programu nuklearnego nie może anulować jeden kraj.

Również Rosja zapewniła, że za najważniejsze uważa to, by nie dopuścić do zniweczenia porozumienia z Iranem ws. jego programu nuklearnego. Wiceszef MSZ Siergiej Riabkow krytycznie skomentował zapowiedzianą przez prezydenta USA zmianę strategii wobec Iranu.

 
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 17.09.2019
  GBP 4.888 złEUR 4.341 złUSD 3.941 złCHF 3.965 zł

  Sport


  Reklama