Menu

Paryż, Berlin i Londyn przestrzegają USA przed przywracaniem sankcji wobec Iranu

Paryż, Berlin i Londyn przestrzegają USA przed przywracaniem sankcji wobec Iranu
Mieszkaniec irańskiej stolicy z gazetą informującą o zapowiedzi nowych sankcji przez Trumpa. (Fot. Getty Images)
Przywódcy Francji, Wielkiej Brytanii i Niemiec przestrzegli Stany Zjednoczone przed podejmowaniem decyzji, które mogłyby zaszkodzić porozumieniu ws. irańskiego programu nuklearnego, takich jak przywracanie sankcji wobec Iranu.
Reklama

We wspólnym oświadczeniu, wydanym po wystąpieniu prezydenta Donalda Trumpa, przywódcy tych trzech krajów zaakcentowali, że podzielają zaniepokojenie USA irańskim programem rakiet balistycznych i destabilizującymi działaniami Iranu w regionie. Zapewnili, że są gotowi współpracować z Waszyngtonem, by zająć się tymi kwestiami.

Trump ogłosił wczoraj, że nie potwierdzi przestrzegania przez Iran porozumienia nuklearnego. Zapowiedział, że "zakończy umowę", jeśli Kongres USA nie przyjmie nowych sankcji wobec Iranu.

Prezydent Iranu Hasan Rowhani podkreślił w reakcji na wystąpienie prezydenta USA Donalda Trumpa, że wielostronnego porozumienia ws. irańskiego programu nuklearnego nie może anulować jeden kraj.

Również Rosja zapewniła, że za najważniejsze uważa to, by nie dopuścić do zniweczenia porozumienia z Iranem ws. jego programu nuklearnego. Wiceszef MSZ Siergiej Riabkow krytycznie skomentował zapowiedzianą przez prezydenta USA zmianę strategii wobec Iranu.

  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 01.06.2020
  GBP 4.922 złEUR 4.420 złUSD 3.968 złCHF 4.140 zł

  Sport


  Sport

  Reklama