Menu

Partia Pracy padła ofiarą "wyrafinowanego cyberataku"

Partia Pracy padła ofiarą "wyrafinowanego cyberataku"
Cyberatak został zgłoszony do Narodowego Centrum Cyberbezpieczeństwa. (Fot. Labour.org.uk)
Brytyjska opozycyjna Partia Pracy poinformowała dzisiaj, że padła ofiarą 'wyrafinowanego cyberataku na dużą skalę', ale zapewniła, że się nie powiódł i żadne wrażliwe dane nie zostały wykradzione.
Reklama

Jak poinformowała rzeczniczka Partii Pracy, cyberatak "spowolnił niektóre z działań związanych z kampanią wyborczą", ale wszystko zostało już przywrócone do poprzedniego stanu. Dodała, że cyberatak został zgłoszony do Narodowego Centrum Cyberbezpieczeństwa (NCSC).

"Doświadczyliśmy wyrafinowanego i zakrojonego na szeroką skalę ataku cybernetycznego na cyfrowe platformy Partii Pracy. Podjęliśmy szybkie działania i dzięki naszym solidnym systemom bezpieczeństwa próby zakończyły się niepowodzeniem. Utrzymano integralność wszystkich naszych platform i jesteśmy przekonani, że nie doszło do naruszenia danych" - przekazała rzeczniczka.

Nie sprecyzowano, jakie kanały komunikacji zostały zaatakowane; zarówno główna strona internetowa ugrupowania, jak i jego profile na Twitterze i Facebooku działają normalnie.

Jak ujawniono, stwierdzono "dziesiątki milionów zapytań - w większości przesłanych z Rosji i Brazylii". (Fot. Getty Images)

Według źródeł w Partii Pracy, chodziło o ataku typu DDoS (Distributed Denial of Service), który polega na skierowaniu ogromnej ilości ruchu internetowego na cel ataku, aby przeciążyć serwery komputerowe, powodując awarię ich oprogramowania. Jak ujawniło źródło, stwierdzono "dziesiątki milionów zapytań - w większości przesłanych z Rosji i Brazylii".

Często tego typu ataki są przeprowadzane za pośrednictwem sieci przejętych komputerów i innych podłączonych do internetu urządzeń, których właściciele mogą nie wiedzieć, że ich sprzęt jest w to zamieszany.

Brytyjskie służby wywiadowcze ostrzegały przed możliwością cyberataków przeprowadzanych przez Rosję i inne państwa w trakcie kampanii przed wyborami do Izby Gmin 12 grudnia, jak i w czasie samego głosowania.

Czytaj więcej:

BBC: Hakerzy mogą przejąć kontrolę nad urządzeniem do znieczulania

500 tys. klientów może pozwać British Airways za wyciek danych

Cyberprzestępcy wzięli Polskę na celownik

  Komentarze
  • Al
   12 listopada 2019, 15:53

   Ciekawe, że niema to nic wspólnego z finansowaniem Torysów i Brexitu przez Rosjan.

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 29.09.2020
  GBP 5.052 złEUR 4.583 złUSD 3.923 złCHF 4.250 zł

  Sport


  Sport

  Reklama