Menu

Papież zaprosił trzy tysiące ubogich i bezdomnych na obiad

Papież zaprosił trzy tysiące ubogich i bezdomnych na obiad
Inicjatywa odbyła się za sprawą samego papieża. (Fot. Getty Images)
W obchodzony wczoraj Światowy Dzień Ubogich papież Franciszek zjadł obiad z trzema tysiącami osób biednych i bezdomnych. Uroczysty posiłek w Watykanie zafundował jeden z luksusowych rzymskich hoteli. Ubogich zaprosiły też znane restauracje w centrum miasta.
Reklama

Światowy Dzień Ubogich, z którego inicjatywą wystąpił Franciszek w czasie Roku Miłosierdzia, obchodzony był po raz drugi.

Po mszy w bazylice Świętego Piotra, ubodzy zasiedli do stołu z papieżem w watykańskiej Auli Pawła VI, która z tej okazji została zamieniona w wielką jadalnię.

Do inicjatyw dobroczynności dołączyło kilka najlepszych restauracji w historycznym centrum Wiecznego Miasta, w rejonie Pola Marsowego. Lokale te zaprosiły na obiad łącznie 150 bezdomnych - podopiecznych stołecznych ośrodków pomocy.

"W naszym mieście jest dużo osób gotowych włączyć się w pomoc potrzebującym, a restauratorzy z rejonu Campo Marzio są w tej dziedzinie prawdziwymi mistrzami" - oznajmił rektor pobliskiej bazyliki świętego Eustachego, ksiądz Pietro Sigurani.

"Niedzielna inicjatywa dołącza do naszej codziennej działalności, prowadzonej na rzecz osób najsłabszych" - dodał duchowny.

  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 03.07.2020
  GBP 4.956 złEUR 4.467 złUSD 3.976 złCHF 4.202 zł

  Sport


  Sport

  Reklama