Menu

Papież w Irlandii: Błagam Boga o przebaczenie za grzechy pedofilii

Papież w Irlandii: Błagam Boga o przebaczenie za grzechy pedofilii
Franciszek modlił się rano w Kaplicy Objawień. (Fot. Getty Images)
Papież Franciszek podczas wizyty w sanktuarium w Knock w północno-zachodniej Irlandii modlił się za ofiary pedofilii w Kościele w tym kraju. Tysiącom wiernych mówił, że błaga Boga o przebaczenie za te grzechy, 'za zgorszenie i zdradę'.
Reklama

Sanktuarium w Knock uważane jest za jedno z najważniejszych w Europie; przybywa tam ok. 2 milionów osób rocznie. W 1979 roku odwiedził je papież Jan Paweł II, nadając tamtejszemu kościołowi godność bazyliki.

Franciszek modlił się rano w Kaplicy Objawień, a następnie spotkał się z tysiącami wiernych zebranych wokół świątyni na modlitwie Anioł Pański.

Zwracając się do wiernych, papież oznajmił: "Niech Matka Boża miłosiernie patrzy na wszystkich cierpiących członków rodziny swego Syna. Modląc się przed jej figurą, zawierzyłem jej w szczególności wszystkie ofiary nadużyć popełnionych przez członków Kościoła w Irlandii". Po tych słowach rozległy się brawa.

"Nikt z nas nie może uwolnić się od wzruszenia z powodu losów osób małoletnich, które doznały wykorzystania, zostały okradzione z niewinności i opuszczone z bliznami bolesnych wspomnień" - zapewnił.

"Ta otwarta rana rzuca nam wzywanie, by być stanowczymi i zdecydowanymi w poszukiwaniu prawdy i sprawiedliwości. Błagam Pana o przebaczenie za te grzechy, za zgorszenie i zdradę dostrzegane przez wielu członków rodziny Bożej. Proszę naszą Matkę Najświętszą, by wyjednała uzdrowienie osobom, które zaznały nadużyć i umocniła wszystkich członków rodziny chrześcijańskiej w stanowczym postanowieniu, by nigdy nie pozwolić, aby takie sytuacje się zdarzały" - podkreślił Franciszek.

Do sanktuarium w Knock przybywa ok. 2 milionów osób rocznie. (Fot. Getty Images)

  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 23.11.2020
  GBP 5.027 złEUR 4.468 złUSD 3.762 złCHF 4.131 zł

  Sport


  Sport

  Reklama