Menu

PŚ w skokach: Kolejna przemiana Piotra Żyły

PŚ w skokach: Kolejna przemiana Piotra Żyły
Piotr Żyła to jeden z ulubionych wśród Polaków skoczków narciarskich. (Fot. Getty Images)
Piotr Żyła jest najbarwniejszą postacią w polskiej kadrze skoczków narciarskich. Słynący z żartów zawodnik w poprzednim sezonie był jednak bardzo wyciszony. Teraz znów tryska humorem i przyznał, że rok temu 'zabił w sobie emocje'.
Reklama

W cyklu 2018/19 Żyła w kontaktach z mediami był niemal niemy. Zwykle nawet nie zatrzymywał się w strefie mieszanej, w której po zawodach czekają dziennikarze, a jeśli już to robił, to na pytania odpowiadał bardzo zdawkowo, często jednym słowem.

"Za Piotrkiem czasem naprawdę trudno mi nadążyć. Nie wiem, czy to jego szukanie koncentracji nie jest przejawem tego, że sam nie wie, jaki ma być - bardziej wesoły, czy wycofany. On niczego nie potrafi wypośrodkować, jest zero-jedynkowy. Tak samo jeździ samochodem - albo gaz do dechy, albo hamulec" - przekazał w trakcie ostatniego Turnieju Czterech Skoczni Adam Małysz, dyrektor ds. skoków i kombinacji norweskiej w PZN.

Wczoraj w Wiśle można było znów zobaczyć radosne oblicze Żyły. Po inaugurującym sezon konkursie drużynowym, w którym Polska zajęła trzecie miejsce, barwnie opowiadał o swoich wrażeniach.

"Z drugiego skoku nie mogę być zadowolony, bo przede wszystkim liczą się metry. Jak jest daleko to jest przyjemnie, a jak nie jest daleko, to jest mniej przyjemnie" - skomentował finałową próbę, w której musiał się mierzyć z bardzo niekorzystnym wiatrem.

Żyła jest zawodnikiem bardzo doświadczonym. 16 stycznia skończy 33 lata. Mimo to rywalizacja wciąż wywołuje u niego pewien rodzaj stresu.

"Skoki to coś, co wszyscy chcemy robić. Mimo stresu teraz jest fajnie. W zeszłym roku zabiłem wszystkie emocje i nic mnie nie cieszyło, a emocje dają dodatkową motywację. Kiedy są, można zrobić krok naprzód" - przyznał.

"Skaczę po to, aby czuć te emocje, rywalizować, sprawdzać się z najlepszymi" - dodał.

W piątkowych kwalifikacjach Żyła miał dopiero 21. wynik, ale dzień później spisał się znacznie lepiej. W nieoficjalnej klasyfikacji indywidualnej jego łączna nota była dziewiątym rezultatem.

"W piątek miałem wobec siebie nierealistyczne oczekiwania, które mnie przerastały. Wyciągnąłem jednak z tego wnioski" - wskazał.

Na dziś zaplanowano konkurs indywidualny, który rozpocznie się o godz. 11:30 czasu polskiego. W pierwszej serii wystąpi ośmiu Polaków, wśród nich Żyła.

Czytaj więcej:

Hannawald: W tym sezonie dominatora nie będzie

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 30.03.2020
  GBP 5.070 złEUR 4.540 złUSD 4.093 złCHF 4.284 zł

  Sport


  Reklama