Menu

Ośmiu zatrzymanych w związku z ciężarówką ze zwłokami w Anglii

Ośmiu zatrzymanych w związku z ciężarówką ze zwłokami w Anglii
Policja traktuje tragedię raczej jako sprawę związaną z przemytem ludzi, a nie handlem ludźmi. (Fot. Getty Images)
Wietnamska policja zatrzymała kolejne osiem osób w związku ze sprawą ciężarówki spod Londynu, w której przed kilkunastoma dniami odkryto zwłoki 39 osób - informują dzisiaj państwowe media. Policja wiąże sprawę z przemytem ludzi.
Reklama

Już w piątek w Wietnamie aresztowano dwie osoby, a kilka kolejnych wezwano na przesłuchanie w związku z podejrzeniami, że były zamieszane w sprawę.

"Na podstawie tego, czego dowiadujemy się od podejrzanych, będziemy aktywnie prowadzić dochodzenia w celu zwalczenia tych siatek przestępczych, które nielegalnie sprowadzają ludzi do Wielkiej Brytanii" - przekazał szef policji w prowincji Nghe An, Nguyen Huu Cau, cytowany przez agencję VNA.

Dodał, że policja traktuje tragedię raczej jako sprawę związaną z przemytem ludzi, a nie handlem ludźmi.

Agencja Reutera wyjaśnia, że większość ofiar pochodziła z prowincji Nghe An i Ha Tinh, w północnej części kraju, gdzie m.in. brak pracy i działalność gangów przemytniczych skłaniają ludzi do emigracji.

Rodziny modlą się za bliskich, którzy stracili życie w ciężarówce. (Fot. Getty Images)

W piątek brytyjska policja poinformowała, że obecnie uważa, iż wszystkie osoby, których ciała znaleziono w ciężarówce, pochodziły z Wietnamu. Początkowo sądzono, że wszystkie ofiary to obywatele Chin.

Do makabrycznego odkrycia doszło w nocy z 22 na 23 października w parku przemysłowym Waterglade Industrial Park, ok. 30 km na wschód od Londynu. Ciała znajdowały się w kontenerze chłodni umieszczonym na naczepie ciężarówki. 

Władze brytyjskie na razie postawiły zarzuty dwóm osobom - 25-letniemu kierowcy ciężarówki oraz 23-letniemu mężczyźnie zatrzymanemu w Irlandii. Obaj pochodzą z Irlandii Północnej.

Postawiono im zarzuty zabójstwa, uczestnictwa w przemycie ludźmi oraz pomocy w nielegalnym przedostaniu się na terytorium Wielkiej Brytanii. W związku ze sprawą policja poszukuje dwóch innych mężczyzn, braci, którzy również mieszkają w Irlandii Północnej.

Czytaj więcej:

Essex: Zwłoki 39 osób znaleziono w ciężarówce

Zarzuty zabójstwa dla kierowcy ciężarówki ze zwłokami

39 ciał w ciężarówce w Essex: Troje zatrzymanych zwolniono za kaucją

Policja w UK: Wszyscy zmarli w ciężarówce to Wietnamczycy

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 06.08.2020
  GBP 4.901 złEUR 4.410 złUSD 3.724 złCHF 4.100 zł

  Sport


  Sport

  Reklama