Menu

Opublikowano coroczny ranking najlepszych supermarketów w UK

Opublikowano coroczny ranking najlepszych supermarketów w UK
Z zakupów w której sieci supermarketów Brytyjczycy są najbardziej zadowoleni? (Fot. Getty Images)
Grupa konsumencka Which? opublikowała dziś wyniki corocznego badania, którego celem jest zestawienie najlepszych supermarketów w Wielkiej Brytanii. Ranking przygotowano w oparciu o poziom zadowolenia i satysfakcji klientów danej sieci sklepów.
Reklama

Raport Which? wskazuje, że po drugi rok z rzędu najlepszym supermarketem w Wielkiej Brytanii został Waitrose - średnio aż 76 proc. kupujących w tej sieci jest zadowolonych z zakupów.

Drugie miejsce w tym roku zajęła sieć Marks & Spencer, a trzecie - Aldi.

Brytyjczycy docenili niemal każdy aspekt robienia zakupów w sklepach Waitrose - począwszy od łatwości w poruszaniu się po sklepie, a na miłej obsłudze kończąc. Jedynym minusem tej sieci są ceny - zdaniem niektórych znacznie wyższe niż w innych sklepach.

"Jakość i dostępność świeżych produktów jest obecnie najważniejszym czynnikiem przy wyborze miejsca na zakupy. To również jeden z tych obszarów, w których sieć Waitrose znacznie prześcignęła konkurencję" - przekazał Harry Rose, redaktor naczelny magazynu Which?

Supermarkety wykorzystują coroczny raport, aby ocenić ogólną kondycję sieci na tle konkurencji. (Fot. Getty Images)

"Istnieje duża przestrzeń do zmian dla tzw. wielkiej czwórki. Tesco, Sainsbury's, Asda oraz Morrisons mają nad czym pracować, bo nie tylko są w tyle za Waitrose czy M&S pod względem jakości, ale również za Aldi i Lidl pod względem cen" - dodał.

Według ankiety, najgorszym supermarketem na Wyspach w tym roku została sieć sklepów Asda. Klienci zwrócili uwagę m.in. na brak proekologicznych czy prospołecznych inicjatyw supermarketu, a także znacznie niższą jakość produktów niż w innych sklepach.

Za sklep z najlepszym stosunkiem ceny do jakości uznano w tym roku sieć dyskontów Lidl.

Zestawienie supermarketów w UK wg grupy Which?:

 1. Waitrose - 76%
 2. Marks & Spencer - 73%
 3. Aldi - 71%
 4. Lidl - 67%
 5. Morrisons - 65%
 6. Sainsbury's - 64%
 7. Tesco - 61%
 8. Iceland - 60%
 9. Asda - 58%

Czytaj więcej:

Which?: Supermarkety w UK na potęgę wprowadzają klientów w błąd

Wielka Brytania liderem "plastikowej rewolucji"

70 pensów za reklamówkę w UK? "Teraz są zbyt tanie"

Tesco usunie plastik z wielopaków

Raport: Od początku roku w UK pracę w handlu straciło już 10 tys. osób

  Komentarze
  • Hahaha
   23 lutego, 21:31

   Jaka glupota jak w waitrosie dokladnie te same produkty potrafia byc nawet dwa razy drozsze! A co do lidla i aldiego to jakosc tamtejszych produktow jest duzo gorsza niz w tesco czy sainsburym a cenowo wcale tak bardzo nie odbiegaja. Najlepszym kompromisem jest wlasnie tesco i sainsbury produkty swierze i ceny normalne

  • MrBean
   24 lutego, 07:46

   swieze!!!! Idz do szkoly nie laz do sklepow.

  • Janush
   24 lutego, 14:45

   @hahaha
   Sainsburys ? Tesco ? Nie kpij sobie gościu, sainsburys to jeden z najdroższych sklepów, a jakościowo nie powala, Lidl rzeczywiście ma tanio do w miare przyzwoitej jakości produkty, podobnie i w Aldi. Prawda jest taka, że dostajesz to za co płacisz, więc w każdym z tych sklepów coś może być lepsze i gorsze, jak ludzie kupują tylko produkty z logo "Value", to niech się nie dziwią, że jakościowo nie powala z nóg.

  • Do Hahahah
   24 lutego, 19:43

   Po czesci sie z Toba zgodze. Tesco lubie, Asde i Morrison's tez. Sainsbury's natomiast ma sporo wyzsze ceny tych samych produktow niz wyzej wymienione sklepy. Lidl srednio, szalu nie ma ani z asortymentem ani z cenami, ktore sa niemal identyczne jak chociazby w Asdzie. Aldi slabizna, Iceland jak sama nazwa wskazuje glownie mrozonki, a Waitrose i M&S to dla bogatych...

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 09.04.2020
  GBP 5.178 złEUR 4.537 złUSD 4.174 złCHF 4.299 zł

  Sport


  Reklama