Menu

Ojciec Borisa Johnsona poparł protest Extinction Rebellion

Ojciec Borisa Johnsona poparł protest Extinction Rebellion
Stanley Johnson: Cała rodzina jest "totalnie zjednoczona" w kwestii walki ze zmianami klimatu. (Fot. Getty Images)
Stanley Johnson poparł wczoraj aktywistów z organizacji Extinction Rebellion (XR), którzy w ramach walki ze zmianami klimatu prowadzą protesty na ulicach Londynu i których dzień wcześniej brytyjski premier nazwał 'odmawiającymi współpracy brudasami'.
Reklama

"Jestem tutaj, ponieważ uważam, że to, co robią, jest niezwykle ważne. Zbyt wolno działamy w kwestii zmian klimatycznych" - tłumaczył na Trafalgar Square w Londynie Stanley Johnson, były eurodeputowany Partii Konserwatywnej.

Odnosząc się do wtorkowej wypowiedzi syna na temat aktywistów, zapewnił: "Uważam to za olbrzymi komplement, że mogę być nazwany odmawiającym współpracy brudasem; to było wypowiedziane żartem".

Johnson: "Droga jest pełna odmawiających współpracy brudasów". (Fot. Getty Images)

Stanley Johnson podkreślił, że cała rodzina jest "totalnie zjednoczona" w kwestii walki ze zmianami klimatu. "Nie sądzę, by w rodzinie był choć jeden głos sprzeciwu. Nie zapominajmy, że dorastaliśmy na wsi, dorastaliśmy na wzgórzach Exmoor, natura jest w naszej krwi" - podkreślał ojciec premiera.

"Nie sądzę, by trzeba było pytać: Czy Boris będzie słuchał protestów?. Jeśli posłuchać tego, co mówił pierwszego dnia na schodach na Downing Street, gdy zakończył apelem o działania na rzecz środowiska i opiekę nad zwierzętami, to jest bardzo, bardzo dobry znak" - przekonywał.

Od poniedziałku, kiedy zaczęły się protesty XR, aresztowano ponad 600 osób. (Fot. Getty Images)

Tymczasem Metropolitan Police poinformowała, że od poniedziałku, kiedy zaczęły się protesty XR, aresztowano ponad 600 osób, zaś do pomocy w zapewnianiu porządku w stolicy zostanie ściągniętych dodatkowych 500 funkcjonariuszy z innych regionów Anglii oraz z Walii.

Jak zapowiadają aktywiści z Extinction Rebellion, demonstracje w brytyjskiej stolicy będą pięć razy liczniejsze od tych, które miały miejsce w kwietniu. Spodziewają się, że w zaplanowanych na dwa tygodnie protestach w Londynie udział weźmie ok. 30 tys. osób.

Oprócz Londynu, protesty XR odbywają się jeszcze w kilkudziesięciu innych miastach na świecie.

 

Czytaj więcej:

Johnson wzywa aktywistów klimatycznych, by nie blokowali ulic

Londyn: Coraz więcej aresztowań podczas protestów w sprawie klimatu

Obrońcy klimatu oblali "sztuczną krwią" budynek ministerstwa skarbu

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 18.10.2019
  GBP 4.967 złEUR 4.284 złUSD 3.850 złCHF 3.897 zł

  Sport


  Reklama