Menu

Ogromny pożar w Liverpoolu. Spłonęło 1400 aut

Ogromny pożar w Liverpoolu. Spłonęło 1400 aut
Pożar wymusił ewakuację okolicznych budynków. (Fot. Getty Images)
Ogromny pożar kilkukondygnacyjnego parkingu w Liverpoolu zniszczył do 1,4 tys. zaparkowanych tam samochodów. Pożar wymusił ewakuację okolicznych budynków i odwołanie pokazu koni w sąsiedniej hali widowiskowej.
Reklama

Z policyjnego komunikatu wynika, że według wstępnych ustaleń przyczyną zajścia było nieumyślne zaprószenie ognia w jednym z zaparkowanych samochodów, a następnie rozprzestrzenienie się pożaru.

Z powodu dymu ewakuowano pobliskie budynki mieszkalne, przez co wielu ludzi pierwsze godziny Nowego Roku spędziło poza domem, w ośrodku ewakuacyjnym. Do gaszenia pożaru skierowano 21 wozów strażackich, które przez wiele godzin walczyły z ogniem.

Spłonęły wszystkie samochody pozostawione na parkingu - podała policja, prosząc właścicieli zniszczonych aut, by zwracali się bezpośrednio do swoich ubezpieczycieli.

Z powodu zajścia organizatorzy odwołali międzynarodowe pokazy koni w pobliskiej hali widowiskowej. Burmistrz miasta Joe Anderson zapewnił na Twitterze, że zarówno ludzie, jak i zwierzęta uczestniczące w tym wydarzeniu są bezpieczne. Na Facebooku wielu mieszkańców oferowało nocleg hodowcom i ich koniom oraz transport do domu. 

    Reklama
    Reklama

    Najnowsze wiadomości

    Kurs NBP z dnia 28.09.2020
    GBP 5.012 złEUR 4.550 złUSD 3.908 złCHF 4.216 zł

    Sport


    Sport

    Reklama