Menu

Ogromne zainteresowanie polskich kibiców biletami na Euro 2016

Ogromne zainteresowanie polskich kibiców biletami na Euro 2016
Piłkarze reprezentacji Polski będą mogli liczyć na wsparcie kibiców podczas Euro 2016 (Fot. Getty Images)
Ponad 100 tys. polskich kibiców wyraziło chęć zakupu 360 tys. biletów na mecze grupowe biało-czerwonych w piłkarskich mistrzostwach Europy we Francji. Niecałe 10 tysięcy osób, które złożyły wnioski o wejściówki, to członkowie Klubu Kibica - poinformował PZPN.
Reklama

Polski Związek Piłki Nożnej na wtorkowym posiedzeniu zarządu zdecydował o sposobie dystrybucji tych biletów.

"Chcieliśmy uwzględnić interesy wszystkich kibiców, zarówno tych, którzy są członkami Klubu Kibica, jak i wszystkich pozostałych fanów naszej drużyny narodowej. W związku z tym, że liczba zapisów polskich kibiców jest dużo większa od ilości dostępnych wejściówek, polska federacja zgłosiła do UEFA propozycję, aby 20 procent przyznanej puli biletów na dany mecz reprezentacji trafiło do posiadaczy Karty Kibica, a 80 procent biletów zostało przydzielonych do pozostałej grupy kibiców, którzy wyrazili chęć zakupu wejściówek na mecze biało-czerwonych we Francji. Zaproponowany podział jest wynikiem analizy sprzedaży biletów podczas wszystkich meczów eliminacyjnych EURO 2016" - wyjaśnił –sekretarz generalny PZPN Maciej Sawicki, cytowany na stronie internetowej związku.

Największym zainteresowaniem wśród Polaków cieszył się drugi mecz fazy grupowej z Niemcami, który zostanie rozegrany 16 czerwca na Stade de France pod Paryżem. Wnioski złożono na ponad 120 tys. biletów.

UEFA poinformowała, że przedłużyła drugą fazę sprzedaży biletów do 1 lutego. Pierwotnie termin miał minąć w południe 18 stycznia. Do tej pory złożono zamówienia na 3,5 mln biletów, a najwięcej chętnych było z Polski, Francji, Austrii, Irlandii oraz Szwajcarii.

UEFA wymieniła też trzy mecze o największym zainteresowaniu: Polska - Niemcy, Irlandia - Szwecja oraz Portugalia - Austria.

W sumie na 51 meczów Euro 2016 przygotowano 1,8 mln biletów. Kibice uczestników turnieju mogą się ubiegać łącznie o 800 tys. biletów. By aplikować o te z puli przeznaczonej dla danego kraju, trzeba być jego pełnoletnim obywatelem.

Dostępne są dwa rodzaje biletów: na pojedyncze mecze oraz typu "Follow My Team", czyli na wszystkie spotkania swojego zespołu. Jak zaznaczono, zakup biletów w fazie pucharowej jest "warunkowy" i zależy od losów danej drużyny w turnieju. W przypadku zarówno karty wstępu na pojedyncze spotkanie, jak i pakietu "Follow My Team" jedna osoba może aplikować maksymalnie o cztery bilety - dla siebie i trzech osób towarzyszących.

Wejściówki podzielono na cztery kategorie. W fazie grupowej i 1/8 finału ceny wynoszą od 25 do 145 euro. Ćwierćfinały są warte od 45 do 195 euro, a półfinały od 65 do 495 euro. Obecność na trybunach podczas meczu otwarcia to koszt od 75 do 595 euro, a finału - od 85 do 895 euro.

Przy wariancie "Follow My Team" nie ma możliwości zakupu biletów najtańszej, czwartej kategorii.

Od marca do końca kwietnia UEFA zorganizuje trzecią fazę sprzedaży. Ci, którzy wylosowali już bilety (w pierwszej fazie między 10 czerwca a 10 lipca), będą je mogli wymieniać na specjalnie zorganizowanej "giełdzie". W maju wszystkie wejściówki trafią do właścicieli.

Turniej odbędzie się w dniach 10 czerwca - 10 lipca.

  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 07.08.2020
  GBP 4.888 złEUR 4.414 złUSD 3.730 złCHF 4.086 zł

  Sport


  Sport

  Reklama