Menu

Ogłoszono konkurs na maskotkę olimpijską Tokio 2020

Ogłoszono konkurs na maskotkę olimpijską Tokio 2020
Oficjalna prezentacja maskotki będzie miała miejsce w marcu przyszłego roku, natomiast nazwa zostanie ustalona najpóźniej do sierpnia. (Fot. Getty Images)
Organizatorzy letnich igrzysk Tokio 2020 ogłosili konkurs na oficjalną maskotkę zawodów. Oferta skierowana jest do uczniów szkół wszystkich szczebli, prace mają być zgłaszane w terminie od 1 do 14 sierpnia 2017.
Reklama

Po ocenie wszystkich zgłoszonych projektów, specjalnie powołane jury wybierze najciekawsze prace, które będą ponownie oceniane przez japońskich uczniów. Głosowanie zakończy się w styczniu 2018 roku, gdy zostanie wybrany najciekawszy projekt.

Jego oficjalna prezentacja będzie miała miejsce w marcu przyszłego roku, natomiast nazwa zostanie ustalona najpóźniej do sierpnia.

Maskotką igrzysk olimpijskim w Rio de Janeiro w 2016 roku był Vinicius, żółty zwierzak łączący w sobie zwinność kota, skoczność małpy oraz latanie i elegancję ptaka.

Pierwszą oficjalną maskotką olimpijską, zatwierdzoną przez Międzynarodowy Komitet Olimpijski był zaprojektowany przez Otla Aichera stylizowany pies jamnik "Waldi", który patronował letnim igrzyskom w Monachium w 1972 roku.

Barwy Waldiego w dwóch odcieniach, jaśniejszym i ciemniejszym, miały odzwierciedlać krajobraz Bawarii: niebieski - błękit nieba i jezior, a zielony i żółty - kolor alpejskich łąk i pól.

  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 05.08.2020
  GBP 4.867 złEUR 4.398 złUSD 3.714 złCHF 4.081 zł

  Sport


  Sport

  Reklama