Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Od wczoraj podrożały papierosy i alkohol

Od wczoraj podrożały papierosy i alkohol
Na skutek 5-procentowego wzrostu cła na tytoń i napoje alkoholowe, od wczoraj od godz. 18:00, produkty te podrożały.
Reklama
Paczka papierosów jest droższa po podwyżce o 37 pensów, a pint piwa – o 5 pensów. „Palenie wciąż pozostaje główną przyczyną chorób, którym można zapobiec, a które powodują przedwczesną śmierć u wielu mieszkańców Wielkiej Brytanii” - podkreślił kanclerz skarbu George Osborne. Rząd ma nadzieję, że wzrost cen tytoniu zachęci palaczy do rzucenia nałogu, a młodych ludzi odstraszy od kupowania papierosów.

Natomiast wzrost cen alkoholu stanowi dla władz kraju zasadniczy element walki z kosztowną plagą nadmiernego spożywania tzw. wyskokowych napojów. Premier David Cameron określił ostatnio pijaństwo jako „narodową hańbę” i zwrócił uwagę na ogromne koszty skutków tego zjawiska dla służby zdrowia.

W ciągu ostatnich lat w Wielkiej Brytanii supermarkety odnotowały rosnącą sprzedaż taniego alkoholu. Dlatego też od kwietnia rząd ma wprowadzić także zakaz promocyjnej sprzedaży tych trunków poniżej kosztów własnych. Rozporządzenie to ma zapobiec sytuacjom, w którym handlowcy schodzą z cenami poniżej poziomu akcyzy - w celu przyciągnięcia klientów.
 

  Komentarze


  • East end
   22 marca 2012, 10:42

   Narazie mi to nie przeszkadza nie pale 5 tyg jade na tabletkach tabex , zadne inne srodki na mnie nie dzialaja .

  • Poland alcoholand
   22 marca 2012, 10:55

   Bo pic to trzeba umic

  • Lomdynczyk
   22 marca 2012, 11:16

   Powinni wycofac alkochole ze sklepow !!!mniej wypadkow , klutni w rodzinie zabojstw pobic itp. WODA NISZCZY WSZYSTKO W CZLOWIEKU CALY UKLAD A POTEM ZOSTAJE TYLKO WRAK A NIE CZLOWIEK .Jest tyle innych napoji ktormi mozna sie degusowac.Tym bardziej ze wszystko jest produkowane na prochach jedna tabletka do buteki i mamy gotowa wode.Alkocholi nie wycofaja bo zczego by darmozjady zyli taki posel czy minister musi zarabiac to wszystko na nich idzie.

  • -do lomdynczyka
   22 marca 2012, 11:58

   Widać , ze wyniszczyło Tobie cały układ,dokładnie nie wiem jaki ponieważ nie precyzujesz.Zastanawia mnie co Ty pijesz lub czego używasz a może masz dopiero 5 lat i uczysz się poprawnej Polszczyzny.Matko jedyna błędy zatrważające !!!!Az niemożliwe, by to Polak napisał!!! Słowniczek i do nauki lomdyńczyku ignorancie !!

  • Czytelnik
   22 marca 2012, 17:06

   Powinni wprowadzić prohibicję.

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 24.06.2019
  GBP 4.756 złEUR 4.254 złUSD 3.736 złCHF 3.826 zł

  Sport


  Reklama