Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Od poniedziałku droższe parkowanie w Dublinie

Od poniedziałku droższe parkowanie w Dublinie
Kierowcy zapłacą więcej za parkowanie po raz pierwszy od 2008 r. (Fot. Getty Images)
Opłaty za godzinę parkowania samochodu w irlandzkiej stolicy wzrosną od poniedziałku, tj. 15 lipca, nawet o 30 centów - zdecydowała Dublin City Council.
Reklama

Za 60 minut parkowania w tzw. strefie żółtej trzeba będzie zapłacić 3,20 euro, a nie jak do rej pory 2,90 euro. O taką samą kwotę, czyli 30 centów, wzrosną opłaty za godzinne pozostawienie samochodu w wyznaczonych do tego miejscach w strefie czerwonej -  podwyżka z 2,40 do 2,70 euro.

W przypadku użytkowników aplikacji Parking Tag opłaty za żółtą strefę wzrosną z 2,90 do 3,10 euro, natomiast opłaty za strefę czerwoną - z 2,40 do 2,60 euro.

Zmiany obejmą również rozszerzenie stref żółtych i czerwonych, co jest "efektem zwiększonego zapotrzebowania na parkowanie na tych obszarach" - poinformowała rządowa komisja ds. transportu.

W praktyce oznacza to, że opłaty parkingowe wzrosną w okolicy Phibsborough wokół szpitala Mater. Drożej będzie też w pobliżu South Circular Road i Dolphin's Barn, a także w Ranelagh i Rathmines na południe od centrum miasta oraz w pobliżu 3Arena (Dublin Docklands).

To pierwsze podwyżki za parkowanie od 2008 roku.

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 20.09.2019
  GBP 4.928 złEUR 4.344 złUSD 3.932 złCHF 3.967 zł

  Sport


  Reklama