Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Od dzisiaj robienie "zdjęć pod spódnicą" jest w UK przestępstwem

Od dzisiaj robienie "zdjęć pod spódnicą" jest w UK przestępstwem
Za "upskirting" można trafić do więzienia nawet na 2 lata. (Fot. Getty Images)
'Upskirting', czyli wykonywanie zdjęć 'pod spódnicą' bez zgody osoby fotografowanej, jest od dzisiaj traktowane w Anglii i Walii jako przestępstwo kryminalne - informuje BBC.
Reklama

Zgodnie z nowym prawem, osoba, która zrobi zdjęcie lub nagra film pod czyimś ubraniem, może nawet na 2 lata trafić do więzienia. Ustawa obejmuje m.in. sprawców, którzy zrobią zdjęcie "dla żartu" oraz natrętnych paparazzi.

O to, aby zaglądanie z aparatem pod spódnice kobiet bez ich zgody było przestępstwem, walczyła Gina Martin. 23-latka sama stała się ofiarą "upskirtingu". W lipcu 2017 roku, podczas festiwalu British Summer Time w londyńskim Hyde Parku, stojący obok mężczyzna wsunął rękę pod jej ubranie i pstryknął zdjęcie.

To Gina Martin rozpoczęła internetową kampanię przeciwko zaglądaniu kobietom pod spódnice. (Fot. Getty Images)

Kobieta natychmiast zgłosiła sprawę na policję, a w odpowiedzi usłyszała, że służby "nic nie mogą z tym zrobić", ponieważ nie ma odpowiedniego paragrafu do ścigania tego typu zachowań.

Podczas prac nad projektem nie obyło się bez skandali. W czerwcu 2018 roku jeden z konserwatywnych posłów, Christopher Chope, zablokował projekt w Izbie Gmin. Zachowanie polityka było szeroko komentowane na Wyspach, a jego parlamentarne biuro w proteście zostało "ozdobione" czterema parami majtek związanych różową wstążką.

Prawo zakazujące "upskirtingu" obowiązuje już w Szkocji.

 

  Komentarze


  • 20002
   12 kwietnia, 15:06

   Kiedy zaczna powstawac silownie tylko dla mezczyzn z zakazem wstepu samicom? Nie dosc, ze smierdza, te wciete w psiochy leginsy sa oblesne to jeszcse zajmuja miejsca praktycznie nie korzystajac ze sprzetu

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 11.10.2019
  GBP 4.893 złEUR 4.310 złUSD 3.914 złCHF 3.919 zł

  Sport


  Reklama