Menu

Od 1 czerwca bez kwarantanny na Bałkanach

Od 1 czerwca bez kwarantanny na Bałkanach
Bałkany powoli otwierają swoje granice... (Fot. Getty Images)
Od 1 czerwca nie będzie konieczności przebywania na 14-dniowej kwarantannie w trakcie podróży między Bułgarią, Grecją i Serbią - poinformował wczoraj bułgarski premier Bojko Borisow po wideokonferencji z liderami tych państw.
Reklama

Prowadzone są również negocjacje z Rumunią w tej sprawie.

Z inicjatywy Borisowa wczoraj odbyła się wideokonferencja, w której uczestniczyli premierzy Grecji Kyriakos Micotakis i Rumunii Ludovic Orban oraz prezydent Serbii Aleksandar Vuczić. Wzięli w niej także udział ministrowie spraw zagranicznych, wewnętrznych, transportu, zdrowia i turystyki wszystkich czterech państw.

Warunki realizacji podróży turystycznych między tymi krajami zostaną skonkretyzowane w porozumieniach dwustronnych - wyjaśnił Borisow po konferencji. Na razie ustalono, że podróżni przy przekraczaniu granicy będą wypełniać oświadczenia zawierające ich dane osobowe, telefony do kontaktu oraz zapewnienie, że nie są chorzy na Covid-19.

Borisow poinformował również, że od 1 czerwca restauracje w Bułgarii zaczną pracować bez obecnych ograniczeń, zakazujących korzystania z zamkniętych pomieszczeń. Wyraził nadzieję, że w czterch krajach będą stosowane jednakowe standardy. Dodał, że analogiczne rozmowy o zdjęciu ograniczeń w turystyce Bułgaria prowadzi z Niemcami i Austrią.

Czytaj więcej:

Najniższa pensja minimalna w UE w Bułgarii. W Luksemburgu 7 razy wyższa

Koronawirus zahamował nielegalną migrację do UE

Europa przygotowuje się do sezonu turystycznego

  Komentarze
  • Ha ha
   20 maja, 09:13

   Rolls-Royce zwolni 9tyś ludzi moi drodzy.

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 22.05.2020
  GBP 5.054 złEUR 4.523 złUSD 4.150 złCHF 4.269 zł

  Sport


  Sport

  Reklama