Menu

Obywatel Rumunii uciekł z UK po bójce z Polakiem o kebab

Obywatel Rumunii uciekł z UK po bójce z Polakiem o kebab
Mężczyzna otrzymał wysoki wyrok skazujący z uwagi na fakt, że uciekł z kraju. (Fot. Gloucestershire Constabulary)
30-letni Eugen-Laurentiu Rus został sprowadzony z powrotem do Wielkiej Brytanii po tym, jak uciekł za granicę obawiając się wyroku skazującego. Obywatel Rumunii złamał Polakowi szczękę podczas kłótni o kebab.
Reklama

Rumuna znaleziono na farmie świń w Danii, gdzie został aresztowany i deportowany z powrotem do Wielkiej Brytanii. Mężczyzna miał w kwietniu ubiegłego roku pojawić się na rozprawie w Sądzie Koronnym w Gloucester, ale zlekceważył wezwanie i uciekł z kraju.

Sąd wymierzył 30-latkowi karę 16 miesięcy pozbawienia wolności, 180 godzin prac społecznych oraz tysiąc funtów odszkodowania. Wyrok zawieszono do czasu odnalezienia mężczyzny.

W sądzie ujawniono, że Eugen-Laurentiu Rus zostawił swój kebab w punkcie Domino's Pizza w Cheltenham, a następnie wyszedł przed lokal, aby zamówić taksówkę. W tym czasie kebabem zainteresował się Polak, który wyszedł z nim z lokalu. Rumun zaatakował wtedy Polaka, łamiąc mu szczękę.

Kradzież kebaba doprowadziła do niepotrzebnej przemocy. (Fot. Getty Images)

Prokurator prowadzący sprawę zwrócił uwagę, że 30-latek liczył na to, iż "sprawa ucichnie". Wydano jednak za nim międzynarodowy nakaz aresztowania. 

Wysoki wyrok skazujący, jak podkreślono na łamach BBC, nie wynika z samego ataku na Polaka, ale z faktu, że mężczyzna próbował uniknąć kary. 

"To było bardzo poważne wykroczenie. Opuściłeś kraj na 6 miesięcy. Musieliśmy sprowadzać Cię za pomocą międzynarodowego nakazu aresztowania. Wiele ludzi trudziło się, abyś tu wrócił" - przekazano w uzasadnieniu wyroku.
 

  Komentarze
  • Asan
   26 lutego, 17:40

   Czyli Polak "zainteresował " się kebabem? Ciekawe czy z kurczaka,czy z innego muedues? Tego nie podają.

  • Nick
   26 lutego, 19:10

   I co dalej się dziwicie że Anglicy są wrogo nastawieni? Dlatego właśnie jest Brexit aby pozbyć się tej patologii co zalała UK z Europy Wschodniej. Jeden zajumal kebaba A drugi mu za to polamal szczękę to jest właśnie to...

  • Emi
   26 lutego, 19:43

   Masakra... Człowiek nie może nawet bronić swojej własnosci. Polski dziad ze swędzacymi rękoma, coś zawsze musi ukraść jak ktoś inny coś choćby na chwile coś zostawi bez opieki. Może Brexit oczysci UK z takich odpadów, niech okradają sie wzajemnie w swojej ukochanej ojczyźnie...

  • Do asan
   26 lutego, 20:22

   A ty co taki ciekawy, przyznaj sie , ktorego trz bys podpyyyerdl?

  • Kaaaczor
   26 lutego, 20:37

   Moze nie lubi poloczkow hihihi chrumek musial miec niezla petarde w lapie hihi

  • Do lukasza duraj
   26 lutego, 21:38

   Dobrze mu Rumun zrobił złodziej jest złodziejem czy to kebab czy cos innego,

  • Ja ebie
   27 lutego, 00:40

   Nalezalo sie patrza lajzu tylko jak tu okrasc kogos i dobrze ze dostal wpyndol kiedys w polskim sklepie 10 funtow kolo kasy mi spadlo nie zdarzylem podniesc a juz uciekal z nimi "cfaniaczek patriota"

  • Wer
   27 lutego, 20:31

   I bardzo dobrze że aresztowali tego Rumunia od siedmiu boleści, nie wolno naruszać nietykalnosci cielesnej, stanęli w obronie Polaka

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 30.03.2020
  GBP 5.070 złEUR 4.540 złUSD 4.093 złCHF 4.284 zł

  Sport


  Reklama