Menu

ONZ wzywa do walki z uprzedzeniami wywoływanymi koronawirusem

ONZ wzywa do walki z uprzedzeniami wywoływanymi koronawirusem
Epidemia wywołała niepokojącą falę uprzedzeń wobec osób o chińskim i wschodnioazjatyckim pochodzeniu. (Fot. Getty Images)
Wysoka Komisarz Narodów Zjednoczonych ds. Praw Człowieka Michelle Bachelet wezwała wczoraj w Genewie społeczność światową do okazania solidarności z ludźmi pochodzenia azjatyckiego, dyskryminowanymi z powodu epidemii nowego koronawirusa.
Reklama

"Epidemia koronawirusa wywołała niepokojącą falę uprzedzeń wobec ludzi o chińskim i wschodnioazjatyckim pochodzeniu. Wzywam kraje członkowskie do robienia wszystkiego, co w ich mocy, w celu zwalczania tej i innych form dyskryminacji" - oświadczyła Bachelet podczas trwającej w Genewie sesji Rady Praw Człowieka ONZ.

W swoim przemówieniu wysoka komisarz wezwała także władze Arabii Saudyjskiej do respektowania wolności słowa i prawa do organizowania pokojowych zgromadzeń, jak i dokonania przeglądu wyroków skazujących aktywistów, działaczy religijnych i dziennikarzy.

Na świecie stwierdzono już ponad 82 tys. przypadków zakażenia koronawirusem. (Fot. Getty Images)

Rządy zwiększają środki ostrożności wraz z rozprzestrzenianiem się po świecie epidemii koronawirusa, wywołującego groźne zapalenie płuc. Epidemia rozpoczęła się w grudniu ub. roku w mieście Wuhan, stolicy prowincji Hubei w środkowych Chinach.

Na świecie stwierdzono już ponad 82 tys. przypadków zakażenia koronawirusem. W wyniku choroby wywoływanej przez ten drobnoustrój zmarło ponad 2,8 tys. ludzi.

Zdecydowaną większość zachorowań odnotowano w Chinach, ale we wtorek WHO poinformowała, że w tym dniu po raz pierwszy więcej nowych zakażeń wykryto w innych krajach niż w państwie pierwszego ogniska koronawirusa.

Czytaj więcej:

Wycieczki tanieją. Koronawirus straszy Polaków

Koronawirus we Włoszech. "Jeśli runie turystyka, nic nie zostanie"

W Danii i Estonii potwierdzono pierwsze przypadki koronawirusa

Koronawirus: Pracownik niech siedzi w domu

Ministerstwo Zdrowia: Zaprzeczamy doniesieniom o wystąpieniu koronawirusa w Polsce

Koronawirus dotarł do Norwegii

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 28.09.2020
  GBP 5.012 złEUR 4.550 złUSD 3.908 złCHF 4.216 zł

  Sport


  Sport

  Reklama