Menu

Nowy tunel za miliard funtów pod południowym Londynem

Nowy tunel za miliard funtów pod południowym Londynem
Rekordowa inwestycja ma "zabezpieczyć energetyczną przyszłość Londynu". (Fot. Getty Images)
National Grid poinformowało o wybraniu wykonawców liczącej 30 kilometrów sieci podziemnych tuneli pod południową częścią Londynu. Gigantyczny projekt infrastrukturalny pochłonie rekordowe miliard funtów.
Reklama

Sieć podziemnych tuneli ma zostać zbudowana pod południowym Londynem między Wimbledonem a Crayford w ciągu 6 lat. Prace nad budową rozpoczną się już w marcu 2020 r.

Masywne tunele będą znajdować się 30 metrów pod ziemią, a ich celem będzie m.in. zabezpieczanie kabli przesyłowych energii elektrycznej. 

Inwestycja jest częścią większego projektu o nazwie London Power Tunnels, który wdraża obecnie National Grid. Rządowe przedsiębiorstwo chce "zabezpieczyć energetyczną przyszłość Londynu, chowając całą infrastukturę pod ziemią, a także przygotować się na wzrost zapotrzebowania na prąd".

National Grid chce przenieść całą infrastrukturę głęboko pod ziemię. (Fot. Getty Images)

Tunele pozwolą również podłączyć w przyszłości prąd pochodzący z innych źródeł energii, na przykład farm wiatrowych na południu kraju.

Ponieważ w trakcie budowania tuneli modernizowana będzie również cała infrastuktura, w tym same kable, w najbliższych latach regularnie może dochodzić do zakłóceń w przepływie energii w brytyjskiej stolicy. 

Czytaj więcej:

Londyn: Problemy z dostawą prądu "będą lekcją na przyszłość"

Firmy energetyczne uciekają za granicę przed planami Partii Pracy

  Komentarze
  • Asia
   2 stycznia, 08:12

   mysla z rozmachem i na zas, a nie tylko jak latac problemy tymczasowo. Wydaje sie, ze to mnostwo pieniedzy ale tylko National Grid wie ile mozna na tym zaoszczedzic. Powodzenia!

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 03.04.2020
  GBP 5.216 złEUR 4.579 złUSD 4.240 złCHF 4.340 zł

  Sport


  Reklama