Menu

Noworoczna podwyżka w UK. Bilety kolejowe w górę o 2,7 proc.

Noworoczna podwyżka w UK. Bilety kolejowe w górę o 2,7 proc.
Podróżni nie uważają, aby ceny biletów były adekwatne to tego, co oferuje brytyjska kolej. (Fot. Getty Images)
Od dzisiaj ceny biletów kolejowych w Wielkiej Brytanii są droższe średnio o 2,7 proc. Dobra wiadomość jest taka, że tyle samo co w ubiegłym roku zapłacimy za bilety w Londynie - informuje BBC.
Reklama

Podwyżka w Anglii i Walii oznacza, że za niektóre roczne bilety trzeba zapłacić nawet ponad 100 funtów więcej. Taka podwyżka obejmuje m.in. podróże z Reading do Londynu (więcej o £132; obecnie £4 736 za roczny bilet), z Gloucester do Birmingham (o £118 - do £4 356) i z Glasgow do Edynburga (o £116 - do £4 200).

Jednak z badania niezależnego organu nadzorczego Transport Focus wynika, iż większość użytkowników kolei (53 proc) nie uważa, aby ceny biletów kolejowych były adekwatne to tego, co oferuje brytyjska kolej.

Oficjalne statystyki pokazują, że w lipcu, sierpniu i wrześniu 2019 r. nieco ponad jeden na trzy pociągi nie dotarł na czas.

Inwestowanie w kolej jest obecnie na "rekordowym poziomie". (Fot. Getty Images)

Branża kolejowa broni wyższych cen za przejazdy, twierdząc, że 98 pensów z każdego wydanego funta są inwestowane w tabor, torowiska i dworce - informuje BBC.

"W 2020 r. do brytyjskiej floty kolejowej zostanie dodanych ok. 1 000 dodatkowych cotygodniowych usług i 1 000 dodatkowych wagonów" - zapewnia dyrektor Rail Delivery Group, Robert Nisbet i dodaje, że "inwestowanie w kolej jest obecnie na rekordowym poziomie".

Warto przypomnieć, że ceny biletów w Londynie pozostaną takie same. To efekt decyzji burmistrza Sadiqa Khana o zamrożeniu kosztów transportu w brytyjskiej stolicy.

Czytaj więcej:

Londyn: Pierwsza ulica z zakazem wjazdu dla samochodów z silnikiem spalinowym

Londyn: O2 umożliwi prowadzenie rozmów w metrze

O tym, gdzie podróżowaliśmy w ostatniej dekadzie, decydowały social media

Kierowcy zawodowi zarabiają dużo więcej niż przed rokiem

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 20.02.2020
  GBP 5.111 złEUR 4.279 złUSD 3.962 złCHF 4.031 zł

  Sport


  Reklama