Menu

Nowi mieszkańcy St James's Park w Londynie

Nowi mieszkańcy St James's Park w Londynie
Londyński park jest otwarty każdego dnia od godz. 5:00 rano do północy. (Fot. Getty Images)
Sun, Moon i Star dołączyły niedawno do ptasiej rodziny w najstarszym parku królewskim w Londynie. Ptaki są prezentem od praskiego zoo - informuje 'Metro'.
Reklama

Nowi lokatorzy przybyli z Pragi do Londynu pod koniec maja, ale celowo zostali ukryci przed światem. Wszystko po to, aby w spokoju mogli zaaklimatyzować się w nowym otoczeniu i "zaprzyjaźnić" ze starymi mieszkańcami, czyli pelikanami Islą, Tiffany i Gargi.

"Nie sądzę, aby dochodziło do jakichś nieporozumień. Poznają się, więc mogą być wobec siebie tylko trochę podejrzliwe" - przyznał w rozmowie z "Metro"  Hugh Smith z The Royal Parks.

Staw w parku przyciąga ptactwo. (Fot. Getty Images)

Pierwsze pelikany pojawiły się w ​​parku w 1664 r. Były one prezentem rosyjskiego ambasadora dla króla Karola II.

Tymczasem praski ogród zoologiczny już po raz trzeci obdarował pelikanami słynny park, który leży w ścisłym centrum miasta, pomiędzy pałacem Buckingham a Whitehall i Downing Street. Najpierw cztery zwierzęta trafiły ze stolicy Czech do Londynu w 1995 r., a trzy kolejne - w 2013 r.

"Jesteśmy zaszczyceni, że możemy pomóc St James's Park w podtrzymywaniu tej 350-letniej tradycji. Nie mamy wątpliwości, że Sun, Moon i Star będą w Londynie bardzo szczęśliwe" - podkreśla dyrektor praskiego zoo, Miroslav Bobek.

Londyński park jest otwarty każdego dnia od godz. 5:00 rano do północy. Z kolei każdy, kto przyjdzie do Duck Island Cottage między godz. 14:30 a 15:00, będzie miał okazję zobaczyć, jak pelikany są karmione świeżymi rybami.

St. James’s Park ma powierzchnię 23 hektarów. Znajduje się tam duży staw i to właśnie on przyciąga faunę, a spacerujące wśród turystów gęsi, łabędzie czy przeciągające się pelikany, nikogo nie dziwią. 

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 10.07.2020
  GBP 4.994 złEUR 4.474 złUSD 3.965 złCHF 4.210 zł

  Sport


  Sport

  Reklama