Menu

Nowi mieszkańcy St James's Park w Londynie

Nowi mieszkańcy St James's Park w Londynie
Londyński park jest otwarty każdego dnia od godz. 5:00 rano do północy. (Fot. Getty Images)
Sun, Moon i Star dołączyły niedawno do ptasiej rodziny w najstarszym parku królewskim w Londynie. Ptaki są prezentem od praskiego zoo - informuje 'Metro'.
Reklama

Nowi lokatorzy przybyli z Pragi do Londynu pod koniec maja, ale celowo zostali ukryci przed światem. Wszystko po to, aby w spokoju mogli zaaklimatyzować się w nowym otoczeniu i "zaprzyjaźnić" ze starymi mieszkańcami, czyli pelikanami Islą, Tiffany i Gargi.

"Nie sądzę, aby dochodziło do jakichś nieporozumień. Poznają się, więc mogą być wobec siebie tylko trochę podejrzliwe" - przyznał w rozmowie z "Metro"  Hugh Smith z The Royal Parks.

Staw w parku przyciąga ptactwo. (Fot. Getty Images)

Pierwsze pelikany pojawiły się w ​​parku w 1664 r. Były one prezentem rosyjskiego ambasadora dla króla Karola II.

Tymczasem praski ogród zoologiczny już po raz trzeci obdarował pelikanami słynny park, który leży w ścisłym centrum miasta, pomiędzy pałacem Buckingham a Whitehall i Downing Street. Najpierw cztery zwierzęta trafiły ze stolicy Czech do Londynu w 1995 r., a trzy kolejne - w 2013 r.

"Jesteśmy zaszczyceni, że możemy pomóc St James's Park w podtrzymywaniu tej 350-letniej tradycji. Nie mamy wątpliwości, że Sun, Moon i Star będą w Londynie bardzo szczęśliwe" - podkreśla dyrektor praskiego zoo, Miroslav Bobek.

Londyński park jest otwarty każdego dnia od godz. 5:00 rano do północy. Z kolei każdy, kto przyjdzie do Duck Island Cottage między godz. 14:30 a 15:00, będzie miał okazję zobaczyć, jak pelikany są karmione świeżymi rybami.

St. James’s Park ma powierzchnię 23 hektarów. Znajduje się tam duży staw i to właśnie on przyciąga faunę, a spacerujące wśród turystów gęsi, łabędzie czy przeciągające się pelikany, nikogo nie dziwią. 

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 17.10.2019
  GBP 4.946 złEUR 4.285 złUSD 3.864 złCHF 3.890 zł

  Sport


  Reklama