Menu

Nowe przypadki koronawirusa w Polsce. Zmarła również kolejna osoba

Nowe przypadki koronawirusa w Polsce. Zmarła również kolejna osoba
Do dziś w Polsce wykonano ponad 40 tys. testów na koronawirusa. (Fot. Getty Images)
Testy laboratoryjne potwierdziły dziś 54 nowe przypadki zakażenia koronawirusem, w sumie zakażenie wykryto u 1 771 osób - poinformowało Ministerstwo Zdrowia. Z powodu koronawirusa zmarła 20. osoba - 82-letni pacjent szpitala w Raciborzu, który miał choroby współistniejące.
Reklama

Resort zdrowia poinformował w niedzielę o 54 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem, które potwierdziły testy laboratoryjne.

Przypadki te dotyczą: 22 osób z woj. małopolskiego, 10 osób z woj. kujawsko-pomorskiego, 8 osób z woj. łódzkiego, 5 osób z woj. podkarpackiego, 4 osób z woj. pomorskiego, 3 osób z woj. zachodniopomorskiego oraz 2 osób z woj. lubelskiego.

Ministerstwo poinformowało również o śmierci kolejnej osoby z powodu koronawirusa. W szpitalu w Raciborzu (woj. śląskie) zmarł 82-letni mężczyzna. Był w stanie ciężkim i miał choroby współistniejące.

W sumie zakażenie koronawirusem wykryto u 1 771 osób. 20 osób zmarło.

Czytaj więcej:

Epidemia: To nie jest dobry czas dla Polek w ciąży

Ministerstwo zdrowia: Już ponad 1,7 tys. zakażonych w Polsce

  Komentarze
  • Nie ma testow
   30 marca, 12:02

   W Polsce brakuje testow na koronawirusa.
   Ludzie z objawami sa odsylani do domu i nie testowani. Ludzie umieraja na kwarantanie z wysoka goraczka i trudnosciami z oddychaniem. Oczywiscie testu nie bylo wiec w statystyce wychodzi ze zgon nie byl z powodu wirusa. tak sie obniza statystyke.

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 22.05.2020
  GBP 5.054 złEUR 4.523 złUSD 4.150 złCHF 4.269 zł

  Sport


  Sport

  Reklama