Menu

Nowe fakty ws. konfliktu Meghan z ojcem. "Wiedziała, że jej list wycieknie do mediów"

Nowe fakty ws. konfliktu Meghan z ojcem. "Wiedziała, że jej list wycieknie do mediów"
Księżna Meghan toczy obecnie spór z brytyjskimi mediami. (Fot. Getty Images)
Księżna Sussex celowo przygotowała emocjonalny list do swojego ojca, 'wierząc, że wycieknie do mediów i próbując tym samym wpłynąć na opinię publiczną' - usłyszał brytyjski sąd, który zajmuje się obecnie pozwem księżnej Meghan przeciwko grupie Associated Newspapers. Żona księcia Harry'ego oskarżyła 'Mail on Sunday' i MailOnline m.in. o naruszenie jej prawa do prywatności.
Reklama

Księżna Sussex wskazała w pozwie, że publikacja jej ręcznie napisanego listu, który wysłała ojcu w 2018 r., była pogwałceniem praw autorskich, a także poważnym naruszeniem ustawy o ochronie danych osobowych.

Grupa Associated Newspapers (ANL), którą reprezentuje Alexandra Marzec, odrzuciła jednak w sądzie w Londynie te oskarżenia, wskazując, że "list został napisany po to, aby trafił do osób trzecich i został ujawniony publicznie".

Zdaniem dziennikarzy, tego rodzaju taktyczne działanie ze strony księżnej jest "bardzo prawdopodobne", a dowodem na to ma być fakt, że treść prywatnego listu do ojca była ustalana z zespołem ds. komunikacji z mediami pałacu Kensington. ANL twierdzi, że list był jedynie częścią jej medialnej strategii. 

Para książęca z Sussex mieszka obecnie w USA. (Fot. Getty Images)

Alexandra Marzec wskazała również, iż Meghan Markle - na długo przed wysłaniem listu - "używała swoich znajomych jako pracowników PR-u, aby wpływać na media".

To dopiero początek batalii sądowej księżnej Sussex z mediami. W sumie przedmiotem sporu są dwa artykuły, które opublikowano na łamach "Mail on Sunday" oraz trzy opublikowane na stronie MailOnline.

Media oszacowały, że koszty sprawy dla obu stron mogą wynieść nawet 3 mln funtów.

Czytaj więcej:

Współautor biografii Meghan i Harry’ego ostro krytykuje rodzinę królewską

Harry i Meghan zwrócili £2,4 mln wydane na remont ich rezydencji

Szef Netfliksa: Meghan i Harry zajmą się produkcją "ekskluzywnych programów"

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 28.10.2020
  GBP 5.100 złEUR 4.619 złUSD 3.931 złCHF 4.311 zł

  Sport


  Sport

  Reklama