Menu

"Niezwykle wysoka aktywność" rosyjskich okrętów na brytyjskich wodach

"Niezwykle wysoka aktywność" rosyjskich okrętów na brytyjskich wodach
Rosyjska aktywność miała miejsce w czasie, gdy Royal Navy przygotowuje się do pomocy NHS w odpowiedzi na epidemię koronawirusa. (Fot. Getty Images)
Dziewięć okrętów brytyjskiej Royal Navy podążało za siedmioma rosyjskimi okrętami w związku z zauważonym 'niezwykle wysokim poziomem ich aktywności' w Kanale La Manche i na Morzu Północnym - poinformowała dzisiaj brytyjska marynarka.
Reklama

"Royal Navy zakończyła wzmożoną operację śledzenia rosyjskich okrętów wojennych po wyjątkowo wysokim poziomie aktywności w Kanale La Manche i na Morzu Północnym" - poinformowała w komunikacie brytyjska marynarka.

"Fregaty typu 23 - HMS Kent, HMS Sutherland, HMS Argyll i HMS Richmond dołączyły do morskich statków patrolowych HMS Tyne i HMS Mersey wraz z RFA Tideforce, RFA Tidespring i HMS Echo w ramach operacji na dużą skalę przy wsparciu sojuszników z NATO" - dodano.

Podkreślono, że rosyjska aktywność, która wymusiła podjęcie akcji przez brytyjskie okręty miała miejsce w czasie, gdy Royal Navy przygotowuje się do pomocy publicznej służbie zdrowia NHS i innym departamentom rządowym w odpowiedzi na epidemię koronawirusa.

"W czasie gdy specjaliści od logistyki i planiści wojskowi Royal Navy współpracują z pozostałymi gałęziami sił zbrojnych, aby pomóc w reagowaniu na koronawirusa, marynarze Royal Navy i załogi samolotów monitorowali każdy ruch rosyjskich okrętów za pomocą najnowocześniejszych radarów, kamer monitorujących i czujników, które pozwalają im śledzić ich kurs i prędkość podczas mijania Wysp Brytyjskich" - zapewniła marynarka.

  Komentarze
  • Tak
   26 marca, 14:08

   Z tego co sie orientuje one rosyjskie okrety wojenne dosc czesto tam przeplywaja,bo jest to dla nich ponoc krotsza droga do oceanu.Ale kto wie,moze plyna do USA.Wsumie niewiadomo dokad plyna,teraz biznesy mozna robic w roznych krajach...moze Wenezuela albo cos innego w ameryce poludniowej.A moze po kokaine do Boliwii...ktoz to wie.

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 25.09.2020
  GBP 4.980 złEUR 4.548 złUSD 3.902 złCHF 4.210 zł

  Sport


  Sport

  Reklama