Menu

Niemiecka firma wprowadzi w kwietniu szybkie testy na koronawirusa

Niemiecka firma wprowadzi w kwietniu szybkie testy na koronawirusa
Bosch stworzył nowy rodzaj testów we współpracy z brytyjską firmą Randox Laboratories. (Fot. Getty Images)
Szybki test ma być dostępny od kwietnia, najpierw w Niemczech, a później w innych krajach. Jego dokładność wynosi 95 proc. - branżowy dziennik 'Handelsblatt' poinformował za władzami koncernu Bosch, którzy dzisiaj ogłosili swoje plany.
Reklama

Testy będą dawały wynik do 2,5 godziny i będą mogły być przeprowadzane na miejscu leczenia – poinformowali przedstawiciele Bosch Healtcare Solutions.

Bosch stworzył nowy rodzaj testów we współpracy z brytyjską firmą Randox Laboratories.

Główną zaletą nowej technologii ma być krótki czas oczekiwania na wynik – do 2,5 godziny. Aktualnie uzyskanie wyniku testu na koronawirusa może trwać do 2,5 dnia. Test będzie mógł być przeprowadzony w miejscu leczenia, nie będzie wymagany jego transport do laboratorium.

Testy będą kompatybilne z urządzeniem analitycznym "Vivalytic" produkowanym przez Boscha. Jeden kartusz potrzebny do przeprowadzenia testu ma kosztować pomiędzy 50, a 100 euro. Samo urządzenie analityczne kosztuje ok. 15 tys. euro – podał "Handelsblatt".

W Niemczech przeprowadza się ok. pół miliona testów na obecność COVID-19 – poinformował Christian Drosten, wirusolog ze szpitala Charité w Berlinie i jeden z głównym autorytetów w temacie epidemii koronawirusa w RFN. "Mamy tak mało zgonów, bo przeprowadzamy ekstremalnie dużo diagnostyki laboratoryjnej" – tłumaczył o wiele niższą umieralność wśród zakażonych pacjentów na terenie Niemiec.

Czytaj więcej:

Niemcy: Znajdujemy się na początku epidemii koronawirusa

Niemcy: Zakaz wjazdu dla zagranicznych pracowników nie obejmuje Polaków

W Niemczech znacznie wzrosła dobowa liczba zakażeń i zgonów

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 03.04.2020
  GBP 5.216 złEUR 4.579 złUSD 4.240 złCHF 4.340 zł

  Sport


  Reklama