Menu

Niemcy zapowiadają więcej wyrywkowych kontroli na granicach

Niemcy zapowiadają więcej wyrywkowych kontroli na granicach
Policja federalna zatrzymała w tym roku na granicy z Austrią już 6 749 nielegalnych imigrantów. (Fot. Getty Images)
Szef niemieckiego MSW Horst Seehofer zapowiedział zwiększenie wyrywkowych kontroli na granicach RFN. Ma to pomóc zwalczać nielegalne przedostawanie się migrantów do Niemiec z terytoriów innych państw strefy Schengen.
Reklama

"Bezpieczeństwo zaczyna się na granicach. Oprócz przedłużenia kontroli na granicy z Austrią, poleciłem policji, by zintensyfikowała kontrole wyrywkowe na innych odcinkach niemieckiej granicy" - poinformował w niedzielę późnym wieczorem na Twitterze szef MSW.

Jak wyjaśnił, chodzi w tej decyzji o zwalczanie tzw. migracji wtórnej, czyli zapobieganie przedostawania się do Niemiec migrantów pochodzących spoza UE, którzy jednak są już w strefie Schengen i wykorzystują brak "twardych" granic, by znaleźć się w RFN.

Co prawda układ z Schengen, do którego należy 26 europejskich krajów, przewiduje zniesienie kontroli na wewnętrznych granicach, to w konkretnych sytuacjach państwa mogą je tymczasowo ponownie wprowadzić. Dzieje się tak m.in. podczas masowych imprez sportowych.

Niemcy wciąż mają do czynienia z dużą liczbą przypadków nielegalnego przekraczania granicy. (Fot. Getty Images)

"Wciąż mamy do czynienia z dużą liczbą przypadków nielegalnego przekraczania granicy" - podkreślał w ubiegłą środę rzecznik MSW Steve Alter, uzasadniając dalsze utrzymanie kontroli.

W pierwszych ośmiu miesiącach br. policja federalna zatrzymała na granicy z Austrią 6 749 nielegalnych imigrantów. 3 792 osoby zostały deportowane. W 2018 roku złapano 11 464 osoby, wydalono - 6 208.

Ponadto, patrole Bundespolizei regularnie zatrzymują do wyrywkowych kontroli na terenach przygranicznych w całym kraju samochody o obcych rejestracjach i autokary.

Czytaj więcej:

ONZ chwali Kanadę za politykę imigracyjną, Kanadyjczycy są ostrożni

Niemcy: Rekordowa liczba mieszkańców dzięki imigracji z Europy Środkowo-Wschodniej

Polacy z wyższym wykształceniem uciekają do Niemiec

  Komentarze
  • Tom
   2 października 2019, 00:45

   Obudzili się. Czyli znowu wyszło na to, że Polski Rząd miał rację i nie mam tutaj na myśli fuc.... PO!

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 13.08.2020
  GBP 4.865 złEUR 4.401 złUSD 3.718 złCHF 4.089 zł

  Sport


  Sport

  Reklama