Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

Niemcy: Wzrost zachorowalności na Covid-19 wśród dzieci i młodzieży

Niemcy: Wzrost zachorowalności na Covid-19 wśród dzieci i młodzieży
Niemieckie dzieci są regularnie testowane w przedszkolach i szkołach. (Fot. INA FASSBENDER/AFP via Getty Images)
Berliński Instytut im. Roberta Kocha (RKI) odnotowuje rosnącą liczbę przypadków koronawirusa u dzieci i młodzieży w Niemczech. W ośmiu powiatach zapadalność tygodniowa w grupie wiekowej 10-19 lat wyniosła ponad 500 na 100 tys. mieszkańców, podczas gdy ogólna średnia dla RFN to 68,7.
Reklama
Reklama

Ogólna liczba przypadków Covid-19 w Niemczech w ostatnim czasie uległa stabilizacji – poinformował wczoraj portal Tagesschau. Jednak w zależności od wieku i regionu wyniki mogą się bardzo różnić - jak pokazuje bieżący, cotygodniowy raport RKI. Odnotowano w nim szczególnie wysoką liczbę infekcji koronawirusem wśród dzieci i młodzieży w kilku regionach Niemiec.

"RKI nie podało szczegółowych informacji o lokalizacji tych ośmiu powiatów, ale na ogólnej mapie zostały one odpowiednio pokolorowane. RKI nie podało także żadnych informacji na temat możliwych przyczyn wysokich liczby infekcji w tych obszarach" – wyjaśnia Tagesschau.

W skali całego kraju tygodniowa zachorowalność w grupie wiekowej poniżej 20 lat przez ostatni tydzień zmniejszyła się w porównaniu z wcześniejszym tygodniem. Nieznacznie natomiast wzrosły wartości dla osób powyżej 20. roku życia. "Od pewnego czasu wykrywa się liczne infekcje koronawirusem, zwłaszcza u dzieci w wieku szkolnym i młodzieży" – przypomina Tagesschau. Regularnie testowane są dzieci w przedszkolach i szkołach.

Szczepionki przeciw Covid-19 są do tej pory zatwierdzone dla dzieci od 12 lat. Jak na razie, wskaźnik szczepień w grupie wiekowej 12-17 lat jest znacznie niższy niż w grupie dorosłych. "Dzieci i młodzież znacznie rzadziej poważnie chorują na Covid-19 niż osoby starsze, ale wciąż pozostają pytania, dotyczące długoterminowych konsekwencji zachorowań" – dodaje Tagesschau.

Według danych RKI, w ciągu ostatnich kilku tygodni liczba pacjentów z Covid-19 na oddziałach intensywnej opieki medycznej pozostaje w Niemczech stabilna – aktualnie jest to ok. 1 400 osób dorosłych. Liczba infekcji w poszczególnych krajach związkowych jest różna. W ostatnich dwóch tygodnia znaczny wzrost liczby zachorowań odnotowano w Saksonii, Turyngii, Saksonii-Anhalt, Brandenburgii i Kraju Saary.

W ciągu ostatniej doby do RKI zgłoszono 11 518 nowych infekcji koronawirusem. Tydzień temu wartość ta wynosiła 10 429. W ciągu ostatniej doby odnotowano też 65 zgonów wśród chorych na Covid-19; tydzień temu było 86.

Czytaj więcej:

Holandia: Rośnie liczba zakażeń koronawirusem

Ekspert: Sytuacja epidemiczna we Włoszech być może najlepsza w Europie

Ekspert: Rosnąca liczba zakażeń w UK "to efekt braku restrykcji"

Niemcy: Darmowe testy na obecność koronawirusa kosztowały państwo 5,2 mld euro

Włochy są w fazie "preludium do normalności"

UK: Pierwszy raz od lipca liczba zakażeń przekroczyła 45 tys.

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel się opinią.
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 07.12.2021
  GBP 5.4098 złEUR 4.5991 złUSD 4.0788 złCHF 4.4169 zł
  Reklama

  Sport


  Reklama
  Reklama