Menu

Niemcy: W tym tygodniu obowiązkowe testy na koronawirusa u podróżnych

Niemcy: W tym tygodniu obowiązkowe testy na koronawirusa u podróżnych
Nie tylko turyści, ale wszystkie osoby wjeżdżające do Niemiec z krajów "wysokiego ryzyka" muszą się przygotować na obowiązkowe testy. (Fot. Getty Images)
Niemiecki minister zdrowia Jens Spahn oświadczył wczoraj, że w tym tygodniu mają zostać w Niemczech wprowadzone obowiązkowe testy na koronawirusa u podróżnych przybywających z państw o wysokim ryzyku infekcji.
Reklama

Nie podał jednak dokładnego terminu, kiedy to nastąpi. Wyjaśnił, że datę ustali się wspólnie ze wszystkimi niemieckimi krajami związkowymi.

"Mamy strategię obchodzenia się z krajami ryzyka. Wprowadzono obowiązek kwarantanny. Kto przybywa z terenów ryzyka, musi odbyć dwutygodniową kwarantannę. Ma do tego dojść obowiązkowe testowanie albo przed wyjazdem albo po przyjeździe do Niemiec dokonywane w ciągu 72 godzin w placówce podlegającej właściwemu dla danej osoby urzędowi zdrowia lub władzom, które badanie zlecają" - wyjaśnił Spahn występując w programie informacyjnym "Morgenmagazin" niemieckiej telewizji publicznej ARD.

Jak zaznaczył, trzeba będzie udowodnić poddanie się testowi i otrzymanie wyniku negatywnego lub jeśli wynik będzie pozytywny, udać się na kwarantannę. Minister zaapelował również do osób przebywających obecnie na urlopach, by wykazały się odpowiedzialnością poprzez przestrzeganie nakazów sanitarnych oraz dystansu w kontaktach.

Spahn dodał, że stworzenie odpowiedniej materialnej bazy testowania zabrało trochę czasu. "Obecnie możemy wykonywać 1,2 mln testów tygodniowo. W tej chwili wykorzystuje się około połowy istniejącego potencjału" - podkreślił.

Jak poinformował wczoraj Instytut im. Roberta Kocha (RKI) w Berlinie, wczoraj łączna liczba nosicieli koronawirusa wyniosła 210 402. Spośród osób zarażonych 9 148 zmarło, a 193,5 tys. już wyzdrowiało.

Czytaj więcej:

Niemcy wprowadzą nakaz testów u osób wracających z krajów wysokiego ryzyka

  Komentarze
  • Gringo
   4 sierpnia, 10:09

   Oj jak oni się trzęsą by przetestować tym nic nie wartym testem ludzi

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 24.09.2020
  GBP 4.947 złEUR 4.527 złUSD 3.883 złCHF 4.200 zł

  Sport


  Sport

  Reklama