Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Niemcy: Obława na muzułmańskich radykałów

Niemcy: Obława na muzułmańskich radykałów
Niemieccy policjanci regularnie monitorują radykalne ugrupowania religijne. (Fot. Getty Images)
Niemiecka policja przeszukała wczoraj nad ranem 16 mieszkań w Hesji i Nadrenii Północnej-Westfalii. Na celowniku śledczych znaleźli się radykalni muzułmanie, którzy - według prokuratury - mieli przygotowywać się do wyjazdu na wojnę w Syrii.
Reklama

Funkcjonariusze prokuratury i sił specjalnych policji weszli do mieszkań w miasteczkach Ruesselsheim, Biebesheim, Raunheim w Hesji i Kerpen w Nadrenii Północnej-Westfalii.

Rzeczniczka prokuratury we Frankfurcie Nadja Niesen poinformowała, że 12 mężczyznom w wieku od 26 do 31 lat zarzuca się przygotowywanie "aktu zagrażającego bezpieczeństwu państwa".

W przeszukaniach wzięło udział około 200 funkcjonariuszy.

Od 2012 roku na dżihad do Syrii i Iraku wyjechało z Niemiec 1050 osób. 150 z nich zginęło, a jedna trzecia wróciła do RFN. Wyjazdy na wojnę w obronie kalifatu IS stały się popularne wśród niemieckich salafitów, jak niemieckie służby określają zwolenników "czystej formy" nauczania Mahometa dążących do obalenia porządku konstytucyjnego RFN.

 

  Komentarze


  • Mc Thomas
   21 lutego, 12:14

   Liberalna demokracja jest jak AIDS. Niszczy zdolność obrony społeczeństwa przed zagrożeniami z zewnątrz.

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 22.07.2019
  GBP 4.721 złEUR 4.248 złUSD 3.787 złCHF 3.857 zł

  Sport


  Reklama