Menu

Niemcy: Klient zastrzelił kasjera, bo ten poprosił o założenie maseczki

Niemcy: Klient zastrzelił kasjera, bo ten poprosił o założenie maseczki
Zabójca, którego zatrzymano w niedzielę rano, stwierdził, że pandemia Covid-19 bardzo mu doskwiera... (Fot. Getty Images)
20-letni kasjer na stacji benzynowej w Idar-Oberstein (Nadrenia-Palatynat) zginął w sobotę od strzału w głowę. Policja i prokuratura poinformowały wczoraj, że zabił go klient, któremu kasjer zwrócił uwagę na brak maseczki i odmówił sprzedaży piwa. Podejrzanego o zabójstwo zatrzymano.
Reklama
Reklama

49-letni sprawca w sobotę wieczorem wszedł na stację benzynową Aral bez maseczki, położył na ladzie sześciopak piwa i chciał zapłacić. Kasjer zwrócił mu uwagę, że musi nosić maseczkę i odmówił sprzedaży piwa - pisze niemiecki dziennik "Bild".

Po godzinie klient pojawił się ponownie na stacji, tym razem miał na sobie maseczkę, wziął kolejny sześciopak piwa i podszedł do kasy. "Tam zdjął osłonę ust i nosa" - poinformował prokurator Kai Fuhrmann. Kasjer ponownie poradził mężczyźnie, aby włożył maseczkę, wtedy sprawca wyciągnął rewolwer i zastrzelił 20-latka.

"Wypowiedzi sprawcy na temat motywu wprawiają w osłupienie" - pisze "Bild". Według prokuratora Fuhrmanna, zatrzymany mężczyzna oznajmił w trakcie przesłuchania, że podczas pierwszej wizyty w Aralu zapomniał o maseczce i dlatego odmówiono mu zakupu piwa. W domu, coraz bardziej zdenerwowany sytuacją, wziął broń i wrócił na stację benzynową. Celowo nie założył prawidłowo maseczki, aby wywołać reakcję kasjera. Następnie "bez wahania" pociągnął za spust.

Zabójca, którego zatrzymano w niedzielę rano, stwierdził, że pandemia Covid-19 bardzo mu doskwiera. Ofiara wydawała mu się być "odpowiedzialna za całą sytuację, ponieważ egzekwowała zasady" - zeznał.

Wobec podejrzanego o zabójstwo Niemca z powiatu Birkenfeld sąd rejonowy w Bad Kreuznach wydał nakaz aresztowania. Podejrzany przyznał się do zabicia studenta, pracownika stacji benzynowej - poinformował prokurator. "Zabójca nie był wcześniej notowany przez policję. Podczas przeszukania w jego mieszkaniu śledczy znaleźli narzędzie zbrodni, a także inną broń palną i amunicję" - pisze "Bild".

Czytaj więcej:

Hiszpania: Minister z Walencji dzięki maseczce symulował, że mówi po angielsku

Burmistrz Londynu: "Podróżowanie metrem bez maseczki powinno być karane"

W Walii zniesiono prawie wszystkie restrykcje - poza maseczkami

Boris Johnson przyłapany bez maski na zakupach w M&S

Ministrowie Borisa Johnsona ostro skrytykowani za brak maseczek

Holandia: Policja nałożyła ponad 11 tys. mandatów za brak maseczki

  Komentarze
  • 111
   21 września, 09:34

   Czyż nie o to chodziło rządzącym?

  • Nie nosic kagancow
   21 września, 11:55

   Niech przestana nosic kagance psy

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 25.10.2021
  GBP 5.4395 złEUR 4.6018 złUSD 3.9502 złCHF 4.3054 zł
  Reklama

  Sport


  Reklama
  Reklama