Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Niemcy: Coraz więcej ataków na uchodźców

Niemcy: Coraz więcej ataków na uchodźców
Niemieckie media donoszą o rosnącej liczbie ataków na osoby o statusie uchodźcy. (Fot. Getty Images)
'Cel ataku: uchodźca/azylant. Ponad 600 takich przestępstw odnotowała w I półroczu br. policja w Niemczech, najwięcej w Brandenburgii' - poinformował dziennik 'Neue Osnabrücker Zeitung'.
Reklama

W sumie odnotowano w całym I półroczu 609 ataków na uchodźców - podał niemiecki dziennik, powołujący się na odpowiedź rządu federalnego na zapytanie klubu parlamentarnego Lewicy.

Gros tych czynów policja zalicza do kategorii "przestępstw o podłożu skrajnie prawicowym". Sięgają one od zniewagi i podżegania mas, po podpalenie i niebezpieczne uszkodzenie ciała. Do tego dochodzi 60 ataków na schroniska dla uchodźców i 42 ataki na organizacje pomocy i wolontariuszy.

Ranne zostały w wyniku tych ataków 102 osoby, w tym siedmioro dzieci.

Niemcy stały się domem dla wielu uchodźców. (Fot. Getty Images)

Liczba przestępstw skierowanych przeciwko uchodźcom zmniejszyła się nieznacznie w stosunku do I półrocza 2018. Wówczas policja odnotowała 627 ataków na ludzi i 77 na schroniska dla uchodźców.

Co czwarty, widniejący w policyjnych kartotekach atak na uchodźców miał miejsce w Brandenburgii. Jak podało niemieckie MSW, 160 czynów karalnych policja oznaczyła tam adnotacją: "cel ataku uchodźca/azylant".

W innych krajach związkowych tego typu przestępstw było znacznie mniej: 62 w Badenii-Wirtembergii, 58 w Dolnej Saksonii i 56 w Saksonii.

 

  Komentarze


  • Mengele
   6 września, 07:38

   No i bardzo dobrze. To nie sa uchodzcy to sa najezdzcy. Niemcy w tym przypadku nie atakuja. Niemcy sie bronia!!!

  • Numero
   6 września, 09:04

   Bronią się przed czym dokładnie i przed kim? Jesteś w stanie powiedzieć dokładnie i konkretnie co każda z 600 ofiar zrobiła "Niemcom" czy po prostu tak sobie piszesz bez sensu?

  • Ja
   6 września, 09:26

   A ile było ataków uchodźców na ludzi w tym gwałtów? Niech o tym powiedzą!

  • Mengele
   6 września, 14:07

   Numero - trol jestes czy co???

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 23.09.2019
  GBP 4.972 złEUR 4.389 złUSD 3.998 złCHF 4.040 zł

  Sport


  Reklama